Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Odborná aplikácia kontaktných šošoviek

Zrak je náš najviac používaný zmysel a je nevyhnutné si ho chrániť doslova ako oko v hlave. Neodborná aplikácia kontaktných šošoviek môže spôsobiť veľa zdravotných ťažkostí, ktoré môžu dočasne ale aj trvalo ovplyvniť kvalitu života.

1111

Prečo pristupiť k odbornej aplikácii kontaktných šošoviek?

Pri aplikácia kontaktných šošoviek je nutné dotýkať sa citlivých častí oka a preto je nevyhnutné k nej pristupovať veľmi zodpovedne. Naši špecialisti absolvovali mnohé odborné školenia, ktoré zvyšujú profesionalitu na našich predajniach. Osobný prístup ku každému zákazníkovi je pre nás prvoradý, a práve preto má každý u nás rezervované dostatočne veľké časové okno.

Čo očakávať od odbornej aplikácie kontaktných šošoviek?

Aplikovanie alebo reaplikovanie kontaktných šošoviek pod odborným dohľadom našich očných lekárov alebo optometristov vylučuje akékoľvek komplikácii a navyše sú akceptované individuálne potreby každého klienta zvlášť s ohľadom na nasledovné faktory:

Zdravotný faktor – kontrola, kondície očí, slzného filmu a pod.
Refrakčný faktor – nastavenie správnej dioptrie pre kontaktné šošovky
Funkčný faktor – výber správneho typu kontaktných šošoviek

Okrem veľmi presného stanovenia dioptrií a kontroly zdravotnej spôsobilosti očí na moderných oftalmologických zariadeniach je tiež dôležitá inštruktáž ako sa o kontaktné šošovky starať, ako s nimi správne manipulovať a ako si ich čo najbezpečnejšie aplikovať a vyberať z očí. Akceptovanie kontaktných šošoviek je u každého jednotlivca individuálne a ovplyvňuje ho mnoho faktorov preto je na našich optikách pri prvej aplikácii/reaplikácii samozrejmosťou poskytovať tzv skúšobný pár kontaktných šošoviek, ktoré sú zahrnuté v cene aplikácie. Po absolvovaní prvej aplikácie vedia naši klienti všetko potrebné aby si mohli vychutnať nerušený pohľad cez kontaktné šošovky.

Ako prebieha odborná aplikácia kontaktných šošoviek?

Prvá aplikácia kontaktných šošoviek si vyžaduje viac času a je potrebné si vyčleniť aspoň 60 minút. V úvode aplikácie si naši špecialisti na základe rozhovoru urobia základnú zdravotnú anamnézu aby vylúčili problémové faktory ako napr. alergie, nevyhovujúci zdravotný stav, prebiehajúcu medikamentóznu liečbu a pod. Následne na moderných zariadeniach stanovia presné dioptrie a skontrolujú slzný film. Po získaní dioptrii a stavu slzného filmu prichádza na rad výber optimálneho typu kontaktných šošoviek vzhľadom na:

  • Materiál – priepustnosť kyslíka a obsahu vody
  • Dizajn – jednoohniskové/tórické/multifokálne a pod.

Po výbere správneho typu prichádza podrobná inštruktáž, kde naši špecialisti ukazujú všetky postupy od rozbalenia šošoviek cez manipuláciu s nimi, aplikovanie a vyberanie až po ich uschovanie a starostlivosť. Vrámci inštruktáže pracuje náš špecialista so skúšobným párom šošoviek, ktorý je zadarmo. Skúšobný pár je potrebné mať aplikovaný na očiach dlhšiu dobu (spravidla 20 min.) aby mohli byť vyhodnotené subjektívne pocity klienta:

  • Vizuálny komfort
  • Stabilná poloha šošovky
  • Pocitový komfort (nemali by prekážať)

Služba prvej aplikácie je dostupná v sume 40,-€ na našich vybraných optikách.

Termín odbornej aplikácie kontaktných šošoviek si môžete dohodnúť priamo v našej predajni, cez telefón alebo email.

Pre maximálny komfort sme pre Vás spustili službu ONLINE REZERVÁCIA TERMÍNU odbornej aplikácie kontaktných šošoviek. Jednoducho, z pohodlia Vášho domova, si vyklikajte termín, ktorý Vám vyhovuje najviac.

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul