Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Rodinný expert
na okuliare a šošovky

Vo FOKUS očná optika si zakladáme na odbornosti preverenej časom individuálnom prístupe, pri ktorom nájdeme pre vás ideálne riešenie.

A to všetko preto, lebo na prvom mieste ste vy  a vaša rodina.

FOKUS očná optika v číslach

Zkusenosti

75

rokov odborných skúseností

pobočky

160

pobočiek v 90 mestách v Česku a na Slovensku

zaměstnanci

600

profesionálnych zamestnancov

spokojenost

200 000

spokojných

zákazníkov za rok

slevy

5 mil. €

ušetrených na zľavách zákazníkom za rok

História FOKUS očná optika

1948

Prvá zmienka

Dnešná sieť FOKUS očná́ optika datuje svoju existenciu na trhu bývalej federálnej republiky, ako aj samostatného Slovenska už viac ako 70 rokov. Odvtedy spoločnosť buduje svoje zázemie a zamestnáva odborníkov v oblasti očnej optiky.

1991

Vzniká český FOKUS optik

Spoločnosť FOKUS optik bola založená v Česku v roku 1991 ako ambiciózny podnikateľský plán v rámci privatizácie pobočiek Štátnej očnej optiky.

2009

Odborníci vo FOKUS očná optika

Spustením centrálnej zábrusnej dielne sa zvýšila efektivita pri zhotovovaní dioptrických okuliarov. Odborníci, ktorí vyrábali okuliarové šošovky pre celé Slovensko ostali v radách FOKUS očná optika a sú garantom tej najvyššej kvality.

 

2011

Vernosť sa cení

V roku 2011 založila společnosť FOKUS optik vernostný program v ČR, FOKUS Klub, ktorý má k dnešnému dňu viac ako 140 000 členov a ďalší pribúdajú, čo svedčí o silnej orientácii na zákazníka.

 

2015

Prepojenie Česka a Slovenska

V roku 2015 vzniká prepojenie medzi českou FOKUS optik a slovenskou sieťou FOKUS očná optika. Týmto
 prepojením sa znásobuje synergia medzi oboma trhmi a prehlbuje porozumenie potrebám zákazníkov.

2017

SWITCH - privátna značka kontaktných šošoviek

V roku 2017 sieť FOKUS očná optika uviedla na trh svoju vlastnú značku kontaktných šošoviek SWITCH, ktoré v sebe spájajú vysokú kvalitu za rozumnú cenu a rýchlo si našli svojich priaznivcov.

2019

Pod krídlami MiddleCap

Český FOKUS optik, rovnako ako slovenská FOKUS očná optika sa stávajú súčasťou etablovanej investičnej a poradenskej spoločnosti MiddleCap Group S.A. K odbornosti budovanej viac ako 70 ročnou praxou sa tak pridáva dravosť, vízia a zázemie silného vlastníka.

2020

Jednotka na pomyselnom česko-slovenskom trhu

FOKUS optik a FOKUS očná optika je v súčasnosti najväčším subjektom v odbore očnej optiky s 85 pobočkami v Českej republike a 70 pobočkami na Slovensku, spolu zamestnávajú viac ako 800 kvalifikovaných zamestnancov v takmer 90 mestách.

ocenění

So starostlivosťou o našich zákazníkov to myslíme naozaj vážne a sme vďační, že to vnímajú aj oni sami. Vďaka nim sme získali rokmi viaceré ocenenia dôvery a nesmierne si to vážime. Ďakujeme a sľubujeme, že nesklameme!

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul