O nás

Sme tu pre Vás od roku 1948.

74 predajní vo viac ako 40 mestách

Sme slovenská spoločnosť, ktorej vznik sa datuje už od roku 1948. Do roku 2009 naša spoločnosť vyrábala aj okuliarové šošovky pre celú Slovenskú republiku. Od roku 2015 pôsobíme na trhu pod názvom FOKUS očná optika a.s. Sme najväčšou sieťou optík v rámci Slovenskej republiky a spolupracujeme len s certifikovanými dodávateľmi.

S našimi 74 predajnými miestami po celom Slovensku sme k vám naozaj blízko. O spokojnosť zákazníkov sa stará viac než 400 kvalifikovaných zamestnancov, pričom samozrejmosťou ostáva množstvo doplnkových služieb od odborného vyšetrenia až po servis.

Členom MiddleCap Group S.A.

Slovenská FOKUS očná optika je rovnako ako český FOKUS Optik členom medzinárodnej siete FOKUS, ktorá pôsobí v strednej Európe. Spolu tak tvoria sieť viac ako 160 očných optík zamestnávajúcich špičkových odborníkov na starostlivosť o zrak a optometriu, z čoho 74 optík je priamo na území Slovenskej republiky.  Vlastníkom siete FOKUS je MiddleCap Group S.A., etablovaná investičná a poradenská spoločnosť so sídlom v Luxemburgu a pobočkami v Londýne, Bratislave, Prahe, Dubaji a v Monaku.

U nás si vyberie každý

Okuliare aj šošovky pre každého

Najspoľahlivejšou pomôckou na korekciu zrakových chýb sú dioptrické okuliare.
Okuliarové šošovky, tzv. sklá sú dôležitou súčasťou nielen dioptrických, ale aj slnečných okuliarov. Slúžia predovšetkým na korekciu, no v nemalej miere aj na ochranu zraku.

Kontaktní čočky Switch

Privátna značka SWITCH

Okrem kontaktných šošoviek renomovaných výrobcov ponúka FOKUS očná optika aj privátnu značku kontaktných šošoviek SWITCH. Široký výber kontaktných šošoviek uspokojí potrebu každého náročného zákazníka; kompletné portfólio je dostupné v našom eshope.

Navštívte našu predajňu