Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Dioptrické slnečné okuliare – skvelá voľba na letné mesiace

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Asi všetci sa zhodneme na tom, že k letu neodmysliteľne patria slnečné okuliare. Dni sú dlhšie, my trávime viac času vonku, ale zároveň je slnečné žiarenie intenzívnejšie, čo nás núti žmúriť oči viac ako inokedy. Navyše sú slnečné okuliare ideálnym módnym doplnkom k akémukoľvek outfitu. Nosenie slnečných okuliarov má teda výhodu, že si chránime oči pred škodlivým UV žiarením a zároveň nimi vyjadrujeme svoj štýl.

Tí z Vás, ktorí majú bezchybný zrak, môžu navštíviť ktorúkoľvek z našich predajní a vybrať si zo širokej ponuky pánskych aj dámskych slnečných okuliarov. Avšak, pokiaľ počas roka nosíte dioptrické okuliare, iba ťažko sa bez nich zaobídete počas letných mesiacov. Skvelým riešením môžu byť dioptrické slnečné okuliare, kde je pôvodná číra dioptrická šošovka nahradená farebnou, slnečnou šošovkou s požadovanou dioptrickou korekciou.

Ako však docieliť vzhľad klasických slnečných okuliarov? Na výber máte hneď dve možnosti. Vyberte si z klasických dioptrických rámov, ktoré svojim tvarom pripomínajú slnečné okuliare. Naši produktoví špecialisti odporúčajú väčšie plastové rámy s tmavým odtieňom hnedej alebo čiernej.

Druhou možnosťou je voľba kvalitných, značkových slnečných okuliarov, v ktorých nahradíme pôvodné slnečné šošovky za dioptrické slnečné šošovky s rovnakým odtieňom a intenzitou stmavnutia. Pri tejto možnosti si musíte dať pozor na kvalitu a materiál okuliarových rámov, aby bolo vôbec možné pôvodné šošovky vybrať a nahradiť za nové. Faktom ostáva, že u menej kvalitných okuliarov je často nemožné vymeniť sklá bez poškodenia rámu.

Intenzita stmavnutia dioptrických slnečných šošoviek sa dá upravovať tak, aby Vám bola čo najpríjemnejšia. Medzi najobľúbenejšie odtiene patrí hnedá, šedá, ale aj zelená, prípadne špeciálne farebné kombinácie. Výnimkou nie sú ani zrkadlové úpravy dioptrických skiel, ktoré sú aktuálne veľmi populárne. Pri dámskych dioptrických slnečných okuliaroch sa často používa gradálne (postupné) stmavnutie šošovky. Naopak pri pánskych okuliaroch sú najčastejšie celoplošné zafarbenia.

Ochrana proti UV žiareniu je základ. Za príplatok sa dá vybrať aj špeciálna UV400 vrstva, ktorá zvyšuje ochranu očí na priamom slnku. Odporúčame tiež úpravu zadnej plochy šošovky, ktorá dokáže odfiltrovať nežiadúce odlesky a výrazne zvyšuje komfort pri nosení.

Samostatnou kapitolou zostávajú samozafarbovacie sklá, ktoré spájajú výhody oboch variant do jednej. O nich si ale povieme nabudúce.

Ak Vás dioptrické slnečné okuliare zaujali, naši špecialisti Vám k nim určite povedia viac informácií. A ako sa hovorí, lepšie raz vidieť ako sto krát počuť, platí aj tu. Príďte si vyskúšať výhody týchto okuliarov priamo do jednej z našich predajní. Tú najbližšiu k Vám si ľahko nájdete tu: https://fokusoptika.sk/predajne/

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul