Väčšina našich predajní je otvorená a zabezpečuje meranie zraku za prísnych hygienických opatrení. Pred návštevou odporúčame overiť si otváracie hodiny Vašej predajne TU.

Slnečné okuliare a jeseň sú vždy dobrý nápad

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Kvalitné slnečné okuliare nie sú doménou len letných mesiacov. Slnečné okuliare chránia váš zrak počas celého roka.

Slnečné okuliare v jesennom období pôsobia osviežujúco a outfitu dodajú šmrnc. Okrem toho však stále plnia aj ochrannú funkciu a náš zrak udržujú v bezpečí. Riziko vystavenia UV žiareniu je počas jesenne rovnaké ako v lete, odraz lúčov od vodnej hladiny či vyleštenej karosérie auta je pre oči rovnako nebezpečný. Nemalú úlohu pri ochrane zraku zohráva aj postavenie slnka na oblohe. V jesennom období je položené nižšie a tak má oveľa priamejšiu cestu k očiam a vplyv UV žiarenia sa tak niekoľkonásobne zvyšuje.

Slnečné okuliare a jeseň sú vždy dobrý nápad | FOKUS očná optika

Polarizačné slnečné okuliare a kontaktné šošovky

Jesenné slnko žiari jasnejšie ako to letné. Zrak je zraniteľnejší a náchylnejší na oslnenie. Vhodnou voľbou je tak nosenie polarizačných kontaktných šošoviek alebo slnečných okuliarov. Nech je teda počasie vonku akékoľvek, slnečné okuliare by ste mali mať vždy po ruke.

UVA a UVB lúče sú prítomné po celý rok

Pravdepodobne ste to už stokrát počuli, ale škodlivé UVA a UVB lúče prenikajú do očí aj počas jesene. Kvalitné slnečné okuliare sú však dobrou ochranou aj pred inými poveternostnými podmienkami, ktoré sa najmä na jeseň často menia.

Kvalitné slnečné okuliare nikdy neomrzia

Trendy sa menia, kvalita ostáva večná. Slnečné okuliare sú vzorom vášho vkusu, ale aj ukážkou toho, ako sa staráte o svoje zdravie. Nosením okuliarov redukujete syndróm suchého oka, namáhanie očí i bolesti hlavy. Aj počas jesene by tak slnečné okuliare mali byť vašou výbavou na cestách – necestách.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

Zrakopédia

Chráňte sa pred škodlivým modrým svetlom

  Modré svetlo je súčasťou spektra slnečného žiarenia, ale rovnako je vyžarované displejom mobilného telefónu, tabletu, počítača, televízie či úspornými žiarovkami. Ľudia, ktorí často používajú…