Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

7 tipov ako si chrániť zrak

7_tipov_ako_si_ochranit_zrak

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Zrak patrí k jedným z najdôležitejších ľudských zmyslov. Vedeli ste, že až 80% informácií človek získava z vonkajšieho prostredia pomocou zraku? Zdravie našich očí ovplyvňuje viacero faktorov, medzi ktoré patrí vek, rôzne ochorenia, životospráva či genetické predispozície. Nezabúdajte však, že kvalita vášho zraku závisí aj od vás.

Ponúkame vám 7 tipov ako si správne chrániť zrak:

 

  1. Pravidelné prehliadky

Rozhodne by ste ich nemali podceňovať. Aj keď máte pocit, že váš zrak je v poriadku, aspoň raz za dva roky by ste si mali v kalendári naplánovať návštevu u očného lekára. Ten čas strávený v ordinácií vám za to rozhodne stojí. Lekár vám premeria zrak a môže včas odhaliť prípadné ochorenie oka.

 

  1. Očné kvapky

Pracujete dlhé hodiny za počítačom? Pociťujete pálenie a únavu očí? V takom prípade by ste mali mať vždy po ruke očné kvapky, ktoré vás tohto nepríjemného problému zbavia. Sú skvelým a neoceniteľným pomocníkom aj pre tých z vás, ktorí trpíte syndrómom suchého oka.

 

  1. Kvalitné okuliare a kontaktné šošovky

Ak už vám zrak nedovoľuje inak a ste prinútení siahnuť po dioptrických okuliaroch alebo kontaktných šošovkách, rozhodne na nich nešetrite. Aj keď v supermarketoch nájdete ich lacnejšie varianty, nenechajte sa nimi zlákať. Hoci ich cena je priaznivejšia, nosenie nekvalitných okuliarov môže natrvalo poškodiť váš zrak. Koniec koncov kvalitné okuliare a šošovky za dobrú cenu nájdete aj v dobrých očných optikách. Navyše máte istotu, že okuliare spĺňajú všetky parametre, ktoré by mali mať.

 

  1. Pozor na slnko

Slnečné okuliare nie sú len módnym doplnkom, ale v prvom rade chránia váš zrak pred nebezpečným UV- žiarením. Rovnako ako pri klasických okuliaroch by ste mali dobre zvážiť, akým slnečným okuliarom dáte prednosť. Preto nakupujte iba v overených očných optikách, kde si môžete byť 100% istí, že vami vybrané slnečné okuliare spĺňajú požadovaný stupeň ochrany.

 

  1. Zacvičte si

Urobte si počas dňa aspoň 5-minútový tréning a precvičte si váš zrak. Ako na to? Hýbte očami do strán. Následne skúste zaostriť nablízko, ale aj do diaľky. Párkrát si zažmurkajte. Ak sedíte pri počítači, skúste chvíľu pozerať inam, napr. von z okna. Nakoniec si premasírujte zatvorené očné viečka končekmi vašich prstov.

 

  1. Vitamínové doplnky

Ak chceme mať zdravý zrak, mali by sme dbať aj na vyváženú stravu a pravidelný prísun vitamínov. Pre naše oči sú obzvlášť dôležité vitamíny A, B, C, D a E. Avšak s pribúdajúcim vekom klesá množstvo výživných látok v krvi a sietnici, a tým pádom klesá aj obranný systém oka. Ako tomu zabrániť? Po konzultácií s lekárom je vhodné užívať vitamínové doplnky zamerané na zrak, ktoré obsahujú dôležité výživné látky.

 

  1. Striedajte

Tí z vás, ktorí uprednostňujete nosenie kontaktných šošoviek, by ste mali mať na pamäti zopár zásad. Aspoň raz do týždňa odložte svoje šošovky a vymeniť ich za okuliare. Dbajte aj na pravidelnú hygienu.

 

Na záver:

Navštívte jednu z našich optík a vyberte si zo širokého sortimentu štýlových dioptrických alebo slnečných okuliarov. Predajne Fokus optika nájdete po celom Slovensku. Súčasťou až deviatich predajných miest je aj ZRAKOVÉ CENTRUM – spojenie očnej optiky s ambulantným zdravotníckym zariadením, ktoré zákazníkovi poskytuje komplexnú starostlivosť o zrak.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul