Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Ako si vybrať okuliare podľa typu tváre

Ako si vybrať okuliare podľa typu tváre

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Aj vy sa chystáte kúpiť si nové dioptrické okuliare, ale neviete aký typ rámov zvoliť k vašej tvári? Výber vhodných okuliarov nepodceňujte. Hoci sú pre nás dôležité najmä kvalitné dioptrické sklá, nemali by sme opomenúť aj celkový vzhľad okuliarov. Nielenže chceme vďaka nim kvalitne vidieť, ale cítiť sa v nich pohodlne a sebavedomo. Bohužiaľ, nie každý typ okuliarov sa hodí k našej tvári. Ako teda vybrať tie, v ktorých budeme vyzerať dobre?

Nakreslite si tvár na zrkadlo

Ak váhate, aký typ tváre máte, existuje jednoduchý trik ako to zistiť. Postavte sa pred zrkadlo a rúžom si naňho obkreslite línie svojej tváre. Poodstúpte, aby ste nakreslené obrysy lepšie videli a rozhodnite, do ktorej kategórie patríte:

 

 

HRANATÁ TVÁR

Tento typ tváre sa vyznačuje silnou čeľusťou, nápadným čelom a výrazne hranatou bradou.

Aký typ okuliarov je vhodný?

Zvoľte si okuliare, ktoré majú okrúhly alebo oválny tvar s úzkym rámom, prípadne úplne bez rámu. Takýto typ okuliarov zjemní vaše črty a opticky predĺži vašu tvár. Rovnako nič nepokazíte, ak siahnete po okuliaroch s motýlím tvarom.

Aký typ okuliarov nie je vhodný?

Vyhnúť by ste sa určite mali úzkym a hranatým modelom. Zlou voľbou sú aj výrazné okuliare so širokým rámom, či farebné spodné časti rámov. Tie by mohli totiž upozorňovať na vašu výrazne hranatú bradu.

 

OKRÚHLA TVÁR

Okrúhla tvár je pomerne krátka, ale obojstranne vyvážená jemnými krivkami. Je charakteristická plnými lícami, zaoblenou bradou a často je označovaná ako ideálny typ tváre.

Aký typ okuliarov je vhodný?

Ak máte tento typ tváre, siahnite po okuliaroch s obdĺžnikovým tvarom, ktorý vás opticky zúži a predĺži. Okuliare s geometrickými tvarmi zostria vaše nevýrazné a mäkké línie. Vedľa nešliapnete ani vtedy, ak si vyberiete motýlie rámy alebo okuliare v tvare mačacích očí.

Aký typ okuliarov nie je vhodný?

Vyvarujte sa okuliarom malých alebo oválnych tvarov, ktoré by vašu tvár ešte viac zaokrúhlili. Rovnako nelichotivo na vás môžu vyzerať okuliare s príliš úzkym alebo ostrým tvarom.

 

 

OVÁLNA TVÁR

Je proporčne nevyvážená. Oválna tvár je dlhšia ako širšia, čo zvýrazňuje mierne hranaté linky. Čelo je širšie ako brada, ktorá je mierne zaoblená.

Aký typ okuliarov je vhodný?

Vhodný tvar okuliarov pre tento typ tváre je obdĺžnikový, okrúhly alebo oválny. Vo všeobecnosti však platí pravidlo, že ľudia s oválnou tvárou môžu experimentovať a s výberom tých správnych okuliarov nebudú mať najmenší problém.

Aký typ okuliarov nie je vhodný?

Jediné, na čo by ste si mali dávať pozor, sú okuliare s príliš úzkym tvarom, ktoré by mohli upútať pozornosť na užšiu líniu vašich očí. Rovnako ani okuliare s veľkými stránicami na bokoch okuliarov nie sú vhodným výberom.

DIAMANTOVÁ TVÁR

Tento typ tváre je uzší v oblasti očí, čela, sánky a brady, no je výrazný v oblasti lícnych kostí.

Aký typ okuliarov je vhodný?

Ideálnou voľbou k tomuto typu tváre sú rámy v štýle mačacích očí. Ak chcete tvár rovnomerne vyvážiť, siahnite po oválnych tvaroch rámov. V prípade, že by ste chceli zvýrazniť už aj tak výrazné lícne kosti, vyberte si bezrámové okuliare. Pre tých z vás, ktorí by naopak chceli vyzdvihnúť svoje oči, vyskúšajte okuliare s polovičným rámom.

Aký typ okuliarov nie je vhodný?

Vyhýbajte sa príliš úzkym okuliarom, ktoré by zvýraznili úzku oblasť vašich očí.

 

 

TROJUHOLNÍKOVÁ/SRDCOVÁ TVÁR

Je typická svojou širokou vrchnou časťou – čelom a lícnymi kosťami, ktoré sa postupne smerom nadol zužujú – úzka a malá brada.

Aký typ okuliarov je vhodný?

Ideálne sú bezrámové okuliare, ktoré vám pomôžu skresať vrchnú časť vašej tváre. Pre srdcový typ tváre si vyberajte okuliare s jemnými farbami aj materiálmi. Vhodné sú aj rámy, ktoré sú širšie v spodnej časti.

Aký typ okuliarov nie je vhodný?

Zabudnite na okuliare, ktoré majú výraznú vrchnú časť rámu alebo naopak nevýraznú spodnú časť.

PODLHOVASTÁ TVÁR

Tvár je dlhá a úzka s výraznými lícnymi kosťami, dlhším nosom a vysokým čelom.

Aký typ okuliarov je vhodný?

Ľudia s týmto typom tváre by mali uprednostňovať okuliare s dlhým a vysokým rámom, ktorý dokáže vašu tvár opticky skrátiť a rozšíriť. Na škodu nie sú ani hranaté alebo geometrické tvary rámov.

Aký typ okuliarov nie je vhodný?

Určite nesiahajte po okuliaroch s úzkym rámom, ktoré môžu zvýrazniť dĺžku vašej tváre. Nepriateľom sú pre vás aj rámy, ktoré majú dekoratívne prvky po stranách, či hranaté okuliare v dolnej časti. Tie by vám zbytočne rozširovali bradu.

 

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul