Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Ako správne vyčistiť okuliare – 2. časť

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
V prvej časti nášho článku Ako správne vyčistiť okuliare sme si povedali o základnom spôsobe čistenia okuliarov – nielen šošoviek, ale aj rámu. V druhej časti si povieme o chybách, ktoré robíme pri čistení okuliarov najčastejšie a prečo by sme ich viac nemali opakovať.

X Zabudnite na košeľu či tričko X

Nikdy nepoužívajte oblečenie ako napríklad košeľa, tričko či šál. Látky sú často vyrobené z materiálov, ktoré môžu vaše okuliare poškodiť tak, že vzniknú škrabance a pod.

 

X Žiadne sliny X

Zoberiete si do ruky papierovú vreckovku, jemne ju nasliníte a začnete s čistením okuliarov?! V tomto prípade platí veľké NIE! A to nielen z hygienických dôvodov, ale aj preto, že vaše okuliare nikdy nebudú skutočne čisté. Sliny predsa nie sú dezinfekčný alebo čistiaci prostriedok.

 

X Čistiace prostriedky do domácnosti X

Čistiace prostriedky, ktoré sú učené do domácnosti nikdy nepoužívajte na čistenie okuliarov. Ide napríklad o čistiace prostriedky primárne určené na okná či zrkadlá, o ktorých si niektorí myslia, že dokážu vyčistiť aj okuliare. Tieto prípravky často obsahujú agresívne prísady, ktoré môžu poškodiť okuliarové šošovky  alebo reflexnú vrstvu šošoviek.

 

X Papierové vreckovky, toaletný papier alebo obrúsky X

Na čistenie okuliarov nepoužívajte ani obyčajné papierové vreckovky, toaletný papier, čistiace tampóny a pod. Môže sa stať, že nimi omylom šošovky poškriabete alebo na nich zanecháte šmuhy, plné chuchvalcov bavlny.

 

X Odfúknem to X

Obyčajným fúkaním vaše okuliare nevyčistíte, dostanú sa na ne vaše sliny a budete ich musieť čistiť a leštiť dlhšie a dôkladnejšie.

 

  • Profesionálne čistenie okuliarov

Vo vašej najbližšej prevádzke Fokus očná optika vám radi poradíme, ako správne a profi okuliare vyčistiť. Zároveň vám ich môžeme vyčistiť pomocou ultrazvuku. Špeciálnu starostlivosť si zaslúžia slnečné okuliare, ktoré ste si vzali na dovolenku. Piesok a slaná morská voda im môžu uškodiť, preto neváhajte, prineste ich do Fokus očná optika tiež.

 

  • Používajte ochranné puzdro

Bez ochranného puzdra ani na krok! Ak okuliare nepoužívate, vždy ich odložte do puzdra – v práci, pred spaním alebo aj pred sprchou. Nenechávajte ich ležať na stolíku alebo pulte, najmä nie otočené šošovkami nadol. V prípade, že ste si puzdro na okuliare niekde zabudli alebo ho momentálne nemáte pri sebe, položte okuliare s otvorenými stranicami na bezpečné miesto.

 

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul