Väčšina našich predajní je otvorená a zabezpečuje meranie zraku za prísnych hygienických opatrení. Pred návštevou odporúčame overiť si otváracie hodiny Vašej predajne TU.

Ako správne vyčistiť okuliare – 2. časť

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
V prvej časti nášho článku Ako správne vyčistiť okuliare sme si povedali o základnom spôsobe čistenia okuliarov – nielen šošoviek, ale aj rámu. V druhej časti si povieme o chybách, ktoré robíme pri čistení okuliarov najčastejšie a prečo by sme ich viac nemali opakovať.

Ako správne vyčistiť okuliare – 2. časť | Fokus Očná optika

X Zabudnite na košeľu či tričko X

Nikdy nepoužívajte oblečenie ako napríklad košeľa, tričko či šál. Látky sú často vyrobené z materiálov, ktoré môžu vaše okuliare poškodiť tak, že vzniknú škrabance a pod.

 

X Žiadne sliny X

Zoberiete si do ruky papierovú vreckovku, jemne ju nasliníte a začnete s čistením okuliarov?! V tomto prípade platí veľké NIE! A to nielen z hygienických dôvodov, ale aj preto, že vaše okuliare nikdy nebudú skutočne čisté. Sliny predsa nie sú dezinfekčný alebo čistiaci prostriedok.

 

X Čistiace prostriedky do domácnosti X

Čistiace prostriedky, ktoré sú učené do domácnosti nikdy nepoužívajte na čistenie okuliarov. Ide napríklad o čistiace prostriedky primárne určené na okná či zrkadlá, o ktorých si niektorí myslia, že dokážu vyčistiť aj okuliare. Tieto prípravky často obsahujú agresívne prísady, ktoré môžu poškodiť okuliarové šošovky  alebo reflexnú vrstvu šošoviek.

 

X Papierové vreckovky, toaletný papier alebo obrúsky X

Na čistenie okuliarov nepoužívajte ani obyčajné papierové vreckovky, toaletný papier, čistiace tampóny a pod. Môže sa stať, že nimi omylom šošovky poškriabete alebo na nich zanecháte šmuhy, plné chuchvalcov bavlny.

 

X Odfúknem to X

Obyčajným fúkaním vaše okuliare nevyčistíte, dostanú sa na ne vaše sliny a budete ich musieť čistiť a leštiť dlhšie a dôkladnejšie.

 

  • Profesionálne čistenie okuliarov

Vo vašej najbližšej prevádzke Fokus očná optika vám radi poradíme, ako správne a profi okuliare vyčistiť. Zároveň vám ich môžeme vyčistiť pomocou ultrazvuku. Špeciálnu starostlivosť si zaslúžia slnečné okuliare, ktoré ste si vzali na dovolenku. Piesok a slaná morská voda im môžu uškodiť, preto neváhajte, prineste ich do Fokus očná optika tiež.

 

  • Používajte ochranné puzdro

Bez ochranného puzdra ani na krok! Ak okuliare nepoužívate, vždy ich odložte do puzdra – v práci, pred spaním alebo aj pred sprchou. Nenechávajte ich ležať na stolíku alebo pulte, najmä nie otočené šošovkami nadol. V prípade, že ste si puzdro na okuliare niekde zabudli alebo ho momentálne nemáte pri sebe, položte okuliare s otvorenými stranicami na bezpečné miesto.

 

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

Zrakopédia

Chráňte sa pred škodlivým modrým svetlom

  Modré svetlo je súčasťou spektra slnečného žiarenia, ale rovnako je vyžarované displejom mobilného telefónu, tabletu, počítača, televízie či úspornými žiarovkami. Ľudia, ktorí často používajú…