Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a pravidelne dezinfikujeme. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU

Chránite si v online živote aj Vaše oči?

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

V dobe, kedy sa náš život preklopil do online priestoru, v ktorom nás aktivity udržiavajú fit mentálne aj fyzicky a zároveň chránime svoje zdravie rovnako ako zdravie našich blízkych, môžu byť naše oči viac ohrozené. Je to práve vďaka modrému svetlu vyžarovanému monitormi.

Spoznali ste sa? V dnešnom online svete nájdeme všetky možné činnosti, ktoré sme si dlho nevedeli online ani predstaviť. Viac však trpia naše oči, pretože sú vystavené škodlivému modrému žiareniu, ktoré produkujú obrazovky mobilov, tabletov, notebookov a počítačov. Toto modré svetlo je zároveň súčasťou i mnohých moderných LED osvetlení a čiastočne je súčasťou aj slnečného žiarenia. Je dôležité sa proti nemu chrániť a vyhnúť sa tak poškodeniu a únave očí, ktoré môže toto svetlo spôsobovať.

Šošovky Nikon sú v ponuke aj so špeciálnou úpravou SeeCoat Blue UV, ktorá odráža modré svetlo a tým chráni zrak nielen pred možným poškodením, ale zároveň dokáže zmierniť únavu, ktorá nastáva pri dlhodobom používaní monitorov. Túto úpravu je možné použiť pri dioptrických šošovkách, ale je stále viac používaná aj pri tzv. úľavových šošovkách, ktoré sú určené práve pre maximálne pohodlie v online svete.

Prvým krokom k perfektnému zraku je odborné vyšetrenie našimi očnými špecialistami v ktorejkoľvek predajni FOKUS. Objednajte sa ONLINE a vyberte si miesto a čas, ktoré Vám najviac vyhovujú.

 

Objednať vyšetrenie zraku

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

Zrakopédia

Modré svetlo – nenápadný nepriateľ očí

Koľko času denne strávite pri počítači? A ako často sa pozeráte do telefónu alebo tabletu? Každá doba má svojich zdravotných strašiakov. Tým aktuálnym je modré svetlo….