Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Chránite si v online živote aj Vaše oči?

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

V dobe, kedy sa náš život preklopil do online priestoru, v ktorom nás aktivity udržiavajú fit mentálne aj fyzicky a zároveň chránime svoje zdravie rovnako ako zdravie našich blízkych, môžu byť naše oči viac ohrozené. Je to práve vďaka modrému svetlu vyžarovanému monitormi.

Post 2 Activities FB Album SK

Spoznali ste sa? V dnešnom online svete nájdeme všetky možné činnosti, ktoré sme si dlho nevedeli online ani predstaviť. Viac však trpia naše oči, pretože sú vystavené škodlivému modrému žiareniu, ktoré produkujú obrazovky mobilov, tabletov, notebookov a počítačov. Toto modré svetlo je zároveň súčasťou i mnohých moderných LED osvetlení a čiastočne je súčasťou aj slnečného žiarenia. Je dôležité sa proti nemu chrániť a vyhnúť sa tak poškodeniu a únave očí, ktoré môže toto svetlo spôsobovať.

Šošovky Nikon sú v ponuke aj so špeciálnou úpravou SeeCoat Blue UV, ktorá odráža modré svetlo a tým chráni zrak nielen pred možným poškodením, ale zároveň dokáže zmierniť únavu, ktorá nastáva pri dlhodobom používaní monitorov. Túto úpravu je možné použiť pri dioptrických šošovkách, ale je stále viac používaná aj pri tzv. úľavových šošovkách, ktoré sú určené práve pre maximálne pohodlie v online svete.

Prvým krokom k perfektnému zraku je odborné vyšetrenie našimi očnými špecialistami v ktorejkoľvek predajni FOKUS. Objednajte sa ONLINE a vyberte si miesto a čas, ktoré Vám najviac vyhovujú.

 

Objednať vyšetrenie zraku

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul