Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a pravidelne dezinfikujeme. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU

Filter modrého svetla chráni Váš zrak aj zdravie

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Vedeli ste, že očiam viditeľné spektrum farieb začína fialovou a pokračuje cez modrú, zelenú, žltú a oranžovú až k červenej, takže farby dúhy. A niektoré farby z tohto spektra sú našim očiam príjemnejšie a iné nie.

Modro-fialové svetlo je súčasťou dúhy a nájdeme  ho úplne všade, v slnečnom žiarení, v LED osvetlení, na displejoch mobilných telefónov, počítačov i v televízii. Všetci, ktorí  práve používajú moderné zobrazovacie technológie na dennej báze, či už pri práci, online vyučovaní alebo vo voľnom čase, sú tomuto svetlu vystavení viac, čo môže ovplyvňovať ich spánok aj ďalšie biologické rytmusy života. Modro-fialové svetlo je totiž prirodzene najviac viditeľné ráno a doobeda a s postupujúcim dňom sa vytráca a nastupujú farby z teplejšieho spektra, ktoré nás ukľudňujú a pripravujú na spánok. Je potrebné myslieť na ochranu očí, resp. zdravie našich očí po celý deň aj pri používaní elektroniky.

Naši oční špecialisti vo FOKUS odporúčajú používať pri práci s elektronickými zariadeniami okuliare s modrým filtrom, ktoré dokážu odraziť škodlivé časti, ale prepustia tú časť modrého svetla, ktorá je pre naše telo prospešná. Aj keď zatiaľ nepotrebujete dioptrické okuliare, tak si môžete kúpiť okuliare s modrým filtrom aj bez dioptrií (tzv. planky). Spýtajte sa svojho očného špecialistu na okuliare s modrým filtrom, vždy vám vyberie tú najlepšiu variantu, ktorá bude vhodná ako pre vaše oči, tak aj peňaženku.

Prvým krokom k perfektnému zraku je odborné vyšetrenie u našich očných špecialistov v ktorejkoľvek predajni FOKUS. Objednajte sa ONLINE a vyberte si miesto a čas, ktoré Vám vyhovujú najviac.

 

Objednať vyšetrenie zraku

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

Zrakopédia

Modré svetlo – nenápadný nepriateľ očí

Koľko času denne strávite pri počítači? A ako často sa pozeráte do telefónu alebo tabletu? Každá doba má svojich zdravotných strašiakov. Tým aktuálnym je modré svetlo….