Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Aplikácie, ktoré chránia náš zrak aj zdravie v “online” dobe.

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Zrak je jedným z našich najdôležitejších zmyslov, vďaka nemu vnímame svetlo, farby, tvary, ale aj priestor a vzdialenosti a sprostredkuje nám až 80% všetkých informácií. Veľa informácií dnes hľadáme hlavne prostredníctvom elektroniky, ktorá môže naše oči potrápiť. Dodržujte jednoduché pravidlá alebo používajte aplikácie, ktoré vám pomôžu ochrániť váš zrak.

Svoj zrak aj svoje zdravie môžete chrániť aj počas práce s počítačom alebo telefónom. S okuliarmi s filtrom modrého svetla budú vaše oči v bezpečí. Modrý filter neprepúšťa škodlivé modré svetlo a prepustí len to, ktoré je pre naše zdravie a zdravie našich očí prospešné. Pokiaľ zatiaľ nepotrebujete dioptrie, môžete si práve na prácu s elektronikou zaobstarať okuliare s modrým filtrom, ale bez dioptrií, tzv. planky.

Či už pracujete z domu alebo nie, rovnako trávite veľa času s vašimi elektronickými zariadeniami. Pamätajte na to, že je potrebné uľaviť vašim očiam malou pauzou, nazvime to pravidlo “20-6-20″, pri ktorom každých 20 min zameriate svoj zrak na predmet, ktorý je od vás vzdialený 6 metrov a to aspoň na 20 sekúnd. Môžete tým predísť únave, bolestiam hlavy, migréne, ale aj závažnejšiemu poškodeniu vášho zraku.

Pokiaľ nedokážete odhadnúť čas na pauzu, môžete si nainštalovať niektorú z aplikácií, ktorá vás na to upozorní. Na internete nájdete množstvo aplikácií ako na počítač, tak i na chytré mobilné telefóny. Zo všetkých môžeme odporúčať napríklad SmartBreak alebo Time Out od Dejal.
Skrátka v “online” dobe sa bez programov a aplikácií nezaobíde ani naše zdravie, chráňme si ho.

K úľave očí pomáhajú aj okuliare s filtrom modrého svetla, ktoré vyžarujú obrazovky mobilov či počítačov. Naši špecialisti v ktorejkoľvek predajni Vám poradia s výberom okuliarov vhodných na prácu s počítačom. Svoju najbližšiu predajňu nájdete tu – https://fokusoptika.sk/predajne/

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul