Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Dioptrické okuliare pre športovcov

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Vo FOKUS sa nám darí rozširovať ponuku pre všetkých, ktorí riešia potrebu lepšie vidieť. Práve teraz ako novinku ponúkame špičkové modely športových okuliarov, ktoré spĺňajú naozaj náročné kritéria a s ktorými si naplno vychutnáte svoje športové aktivity. Sú to modely svetoznámej športovej značky Rudy Project, ktorá je lídrom v športových optických riešeniach. Vďaka nim spoznáte pocit, ktorý s týmito okuliarmi zažívajú profesionálni športovci. Aj ďalšie značky športových okuliarov Relax a R2 ponúkajú maximálnu kvalitu pre všetkých, ktorí na svoje športové výkony potrebujú výborný zrak.
Kritéria kvalitných športových okuliarov
Zrak je našim najpoužívanejším zmyslom. Spoliehame sa na neho pri všetkých bežných denných aktivitách. Pri športovaní, kedy potrebujeme reagovať omnoho rýchlejšie, sa potrebujeme na náš zrak spoľahnúť naozaj na sto percent. Športové okuliare teda musia spĺňať náročné kritériá:

  • Kvalitný obraz

Neustále ostrý obraz zaisťujú dioptrické sklá, ktoré zohľadňujú individuálne potreby svojho nositeľa. Výpočet špeciálnych kriviek dioptrických skiel sa v tomto prípade uskutočňuje nielen na základe dioptrických hodnôt a polohy okuliarov na tvári, ale do úvahy sa berie tiež konkrétny druh športu, pre ktorý sú okuliare určené. Kvalitu videnia zlepšujú tým, že znižujú skreslenie vnímané pri bočných pohľadoch.

  • Stop zahmlievaniu

Veľmi častou komplikáciou pri športe býva zahmlenie skiel. Systém regulácie prúdenia vzduchu zabezpečuje, že sklá zostávajú vždy priezračne čisté.

  • Adaptibilita optických riešení

Niektoré dioptrické modely ponúkajú svojim nositeľom tzv. „click systém“, ktorý umožňuje rýchlu výmenu skiel podľa aktuálnych svetelných podmienok. Možné je tiež použitie skiel, ktoré sa dokážu inteligentne prispôsobiť intenzite slnečného žiarenia.

  • Prepracovaná anatómia

Naozaj neoceniteľnou výhodou je možnosť anatomickej variability okuliarov, pri ktorých sú dotykové plochy na nose (tzv. nosné sedielka) a na spánkoch (stranice) vyrobené z príjemných a potu odolných materiálov s možnosťou ich úpravy priamo v teréne.

  • Vysoká bezpečnosť

Materiály použité pri výrobe skiel a rámov patria do kategórie hi-tech a zabezpečujú vysokú ochranu zraku. Pri športe môže dôjsť k rôznym nehodám a preto je nutné, aby použité materiály nezvyšovali riziko poranenia tváre a očí.

Spýtajte sa svojho očného špecialistu na dioptrické športové okuliare , vždy Vám vyberie tú najlepšiu variantu, ktorá bude vhodná ako pre vaše oči, tak i peňaženku.

Prvým krokom k perfektnému zraku je odborné vyšetrenie u našich očných špecialistov v ktorejkoľvek predajni FOKUS. Objednajte sa ONLINE a vyberte si miesto a čas, ktoré Vám najviac vyhovuje.

 

Objednať vyšetrenie zraku

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul