Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Chráňte sa pred škodlivým modrým svetlom

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

 

Modré svetlo je súčasťou spektra slnečného žiarenia, ale rovnako je vyžarované displejom mobilného telefónu, tabletu, počítača, televízie či úspornými žiarovkami. Ľudia, ktorí často používajú tieto technológie, či už k svojej práci alebo vo voľnom čase, sú týmto typom svetla ohrození najviac.

Modré svetlo v prvom rade ovplyvňuje náš biorytmus, teda správny spánkový cyklus. Nadmerné vystavovanie sa modrému svetlu rozhadzuje náš biorytmus, pričom je vedecky dokázané, že modré svetlo môže spôsobiť nepríjemné očné choroby, medzi ktoré patrí aj zákal.

Použitím správnych okuliarových šošoviek so špeciálnou povrchovou úpravou Blueprotect alebo Bluefilter, ktoré odrážajú časť škodlivého svetla, môže vaším očiam výrazne pomôcť. Tieto šošovky zabraňujú prepúšťaniu škodlivého modrého svetla a zároveň prepúšťajú „zdravé“ modré svetlo, ktoré je potrebné pre naše telo.

Okuliarové šošovky s povrchovou úpravou Blueprotect a Bluefilter sú vo FOKUS očnej optike k dispozícii v rôznych cenových hladinách a sú teda dostupné všetkým zákazníkom. Bonusom je aj vrstva pre jednoduché čistenie a jasný pohľad.

 

first

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul