Väčšina našich predajní je otvorená a zabezpečuje meranie zraku za prísnych hygienických opatrení. Pred návštevou odporúčame overiť si otváracie hodiny Vašej predajne TU.

Chráňte sa pred škodlivým modrým svetlom

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

 

Modré svetlo je súčasťou spektra slnečného žiarenia, ale rovnako je vyžarované displejom mobilného telefónu, tabletu, počítača, televízie či úspornými žiarovkami. Ľudia, ktorí často používajú tieto technológie, či už k svojej práci alebo vo voľnom čase, sú týmto typom svetla ohrození najviac.

Modré svetlo v prvom rade ovplyvňuje náš biorytmus, teda správny spánkový cyklus. Nadmerné vystavovanie sa modrému svetlu rozhadzuje náš biorytmus, pričom je vedecky dokázané, že modré svetlo môže spôsobiť nepríjemné očné choroby, medzi ktoré patrí aj zákal.

Použitím správnych okuliarových šošoviek so špeciálnou povrchovou úpravou Blueprotect alebo Bluefilter, ktoré odrážajú časť škodlivého svetla, môže vaším očiam výrazne pomôcť. Tieto šošovky zabraňujú prepúšťaniu škodlivého modrého svetla a zároveň prepúšťajú „zdravé“ modré svetlo, ktoré je potrebné pre naše telo.

Okuliarové šošovky s povrchovou úpravou Blueprotect a Bluefilter sú vo FOKUS očnej optike k dispozícii v rôznych cenových hladinách a sú teda dostupné všetkým zákazníkom. Bonusom je aj vrstva pre jednoduché čistenie a jasný pohľad.

 

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

Zrakopédia

Chráňte sa pred škodlivým modrým svetlom

  Modré svetlo je súčasťou spektra slnečného žiarenia, ale rovnako je vyžarované displejom mobilného telefónu, tabletu, počítača, televízie či úspornými žiarovkami. Ľudia, ktorí často používajú…