Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Inteligentné okuliare

Inteligentné okuliare

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Vybrať si slnečné okuliare nie je žiadna veda. Na trhu nájdeme rôzne tvary, farby a štýly. Stačí si len ukázať. Lenže čo ak vás vo výbere obmedzujú vaše dioptrické okuliare?

Mnoho ľudí podceňuje dôležitosť slnečných okuliarov. Ale chrániť si zrak pred ostrými slnečnými lúčmi je absolútna nevyhnutnosť. Ak sa totiž vystavíte slnku bez požadovanej ochrany, môžete si spôsobiť dočasné poškodenie a zápal spojivky alebo rohovky. To je samozrejme ten lepší prípad, pretože poškodenie môže byť aj trvalé. A tu už ide všetka „sranda“ bokom.

 

Kontaktné šošovky + slnečné okuliare

Veľa ľudí uprednostňuje počas slnečných dní nosenie kontaktných šošoviek v kombinácií so slnečnými okuliarmi. Takto môžu siahnuť po štýlových okuliaroch s UV žiarením, ktoré ochránia ich oči pred nepríjemným slnečným jasom, a zároveň vďaka kontaktným šošovkám aj kvalitne vidia. Nie každý je však nadšeným nositeľom kontaktných šošoviek.

 

Dioptrické okuliare a slnečné klipy

Áno, stretávame sa na uliciach aj s takýmto funkčným „výstrelkom“. Na dioptrických okuliaroch sú umiestnené slnečné klipy, ktoré sa sklápajú a vyklápajú. Praktické, ale o štýlovosti tohto vynálezu by sa dalo diskutovať. Najmä ženy vedia, o čom píšeme.

Dioptrické okuliare s inteligentnou ochranou

Našťastie aj v optickom priemysle sme zaznamenali veľký posun vpred a na trhu sa objavili samozafarbovacie okuliarové sklá, tzv. TRANSITIONS. Ponúkajú nielen dioptrické vlastnosti, ale majú aj ochranné vlastnosti. V miestnosti sú tieto sklá takmer číre, naopak vonku sa vplyvom slnečného žiarenia primerane zafarbia. Intenzita zafarbenia sa prispôsobí intenzite slnečného žiarenia. Zvyšuje sa tak kvalita videnia a kontrast, ktorý je pre ľudí s dioptriami nevyhnutný. Vzhľadom pripomínajú slnečné okuliare, ktoré v kombinácií s moderným rámom pôsobia štýlovo a atraktívne. Samozafarbovacie okuliarové sklá nechránia vaše oči len vonku pred UV žiarením, ale aj vo vnútri. Tí z vás, ktorí trávia dlhé hodiny za počítačom alebo iným inteligentným zariadením dnešnej doby, môžu byť pokojní. Sklá totiž filtrujú aj nebezpečnú zložku modrého svetla zo smartfónov, tabletov alebo umelého osvetlenia.

 

 

Vedeli ste, že…

… ešte pred TRANSITIONS boli vyrobené okuliarové sklá Ambermatic a svoj odtieň menili v závislosti od svetelných podmienok? Na trhu ich predstavil Ray Ban v roku 1974.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul