Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Trendy v okuliaroch na rok 2018

Trendy v okuliaroch na rok 2018

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Už dávno nie sú dioptrické okuliare iba praktickou záležitosťou, ale taktiež dôležitým módnym doplnkom. Pomáhajú nám dotvárať náš celkový vzhľad. Aké sú teda najhorúcejšie trendy na rok 2018?

Niektoré trendy majú dlhú životnosť, iné sa po pár mesiacoch ocitnú na smetisku módnych dejín. Dioptrické okuliare by sme si mali vyberať najmä podľa toho, aký štýl nám pasuje k tvári. To ale neznamená, že nemôžeme byť zároveň „in“.

 

Mačacie oči

Tento typ okuliarov by sme pokojne mohli zaradiť do kategórie „nesmrteľné“. Boli hitom najmä v 60. a 70. rokoch, ale mnohé ženy po nich siahajú aj dnes, aby dali vyniknúť svojej ženskej elegancii. Sú určené najmä dámam, ktoré milujú extravaganciu a neboja sa byť stredobodom pozornosti. A ruku hore, ktorá z nás by netúžila byť aspoň na pár minút femme fatale?

 

Pilotky

Tí skôr narodení si určite spomínajú na klasiku 80. rokov, kedy tieto retro okuliare nosil takmer každý. Po čase ich sláva postupne upadala, až celkom zapadli prachom. V roku 2018 však hlásia svoj veľkolepý návrat. Neobľúbili si ich len trendsetteri, ktorým nemôže chýbať žiadna módna vychytávka. Siahajú po nich aj ľudia, ktorí vôbec neriešia módne trendy. Skrátka pilotky potvrdili svoju neotrasiteľnú pozíciu v módnom svete a aj po rokoch sa dokázali vrátiť medzi top vychytávky tejto sezóny.

 

Okuliare a la Harry Potter

Áno, myslíme presne tie okuliare, ktoré preslávil Harry Potter. A áno, uznávame, že dávno pred ním ich nosili také kapacity ako John Lennon alebo Elton John. V ich prípade však hovoríme o slnečných okuliaroch, ktoré sa stali inšpiráciou aj na okrúhle dioptrické okuliare. Takže ďakujeme všetkým zúčastneným, že svojou troškou prispeli k rozvoju tohto módneho štýlu, pretože naozaj zafungoval. Tieto okuliare sú čoraz obľúbenejšie a je pravdepodobné, že ich popularita ešte porastie.

 

Geometrické tvary

Štvorcové a obdĺžnikové tvary nie sú žiadnym sezónnym trendom, ale overenou klasikou, ktorá nikdy nesklame. Tieto okuliare môžete nosiť roky a nikdy nevyjdú z módy. Nemusíte sa teda obávať, že by ste ich museli po čase kvôli novým módnym objavom meniť. Hodí sa ako mladým, tak aj starším ženám, ktoré neradi experimentujú, ale aj napriek tomu chcú vyzerať štýlovo.

 

Polovičné rámy

Nezvyčajný vzhľad dosiahnete vďaka okuliarom, ktoré kladú dôraz na hornú časť rámu, zatiaľ čo ich spodná časť chýba. Takýto model okuliarov ľahko zladíte k akémukoľvek outfitu a sedia takmer všetkým typom tváre. Častejšie po nich siahnu konzervatívnejší ľudia, ktorí nemajú radi výrazné doplnky.

 

 

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul