Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Inteligentnejší v okuliaroch?

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Okuliare sú považované za symbol múdrosti a ľudia, ktorí ich nosia, v nás vzbudzujú akýsi väčší rešpekt. Vnímame ich ako tých inteligentnejších v porovnaní s ľuďmi, ktorí túto zrakovú pomôcku nepotrebujú. Je to pravda alebo len rokmi zaužívaná fáma?

Výskumy neklamú

Sú ľudia s dioptrickými okuliarmi naozaj inteligentnejší? Na túto otázku sa snažili získať odpovede aj samotní vedci. Tí urobili štúdiu, z ktorej vyplýva, že existuje súvis medzi krátkozrakosťou, čiže nosením okuliarov a inteligenciou. Výskum dokázal, že u ľudí s vysokoškolským vzdelaním rastie aj výskyt krátkozrakosti. Tento zrakový defekt pritom nie je spôsobený genetickou predispozíciou, ale vplyvom prostredia a životného štýlu.

 

Konkrétne čísla

V Nemecku robili výskum na vzorke 4 658 opýtaných a z výsledkov vyplýva, že len 24% ľudí s ukončeným základným vzdelaním, trpí krátkozrakosťou. U ľudí so stredoškolským vzdelaním toto číslo stúpa na 35%. Krátkozrakosťou sú postihnutí najmä vysokoškolskí vzdelaní ľudia a tvoria až 53%. To znamená, že čím viac rokov ľudia strávia v škole, tým väčšia je pravdepodobnosť, že u nich prepukne krátkozrakosť. Treba však prihliadať aj na ďalšie faktory, ktoré vplývajú na rozvoj krátkozrakosti. Zdravie nášho zraku totiž vo veľkej miere ovplyvňujú aj nové technológie. Napr. v rozvinutých krajinách Ázie počet krátkozrakých vzrástol až na 80%.

Inteligentnejší v okuliaroch? Fokus očná optika

 

Inteligentnejší a atraktívnejší?

Ľudia s dioptrickými okuliarmi sú nielen inteligentnejší, ale aj atraktívnejší a sympatickejší. Aspoň to dokazujú výsledky výskumu, ktorý v roku 2011 zverejnil odborný časopis The Swiss Journal of Psychology. Zdá sa, že nosenie dioptrických okuliarov vyvoláva v ostatných ľuďoch pozitívny dojem.

Inteligentnejší v okuliaroch? Fokus očná optika

 

Na záver

Navštívte FOKUS očnú optiku – najväčšiu sieť optík na Slovensku a vyberte si trendy dioptrické okuliare, vďaka ktorým sa vám nielen zlepší váš zrak, ale vyniknú aj vaše oči. U nás nájdete široký výber dámskych, pánskych a detských dioptrických okuliarov. To najlepšie pre vaše oči.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul