Väčšina našich predajní je otvorená a zabezpečuje meranie zraku za prísnych hygienických opatrení. Pred návštevou odporúčame overiť si otváracie hodiny Vašej predajne TU.

Inteligentnejší v okuliaroch?

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Okuliare sú považované za symbol múdrosti a ľudia, ktorí ich nosia, v nás vzbudzujú akýsi väčší rešpekt. Vnímame ich ako tých inteligentnejších v porovnaní s ľuďmi, ktorí túto zrakovú pomôcku nepotrebujú. Je to pravda alebo len rokmi zaužívaná fáma?

Výskumy neklamú

Sú ľudia s dioptrickými okuliarmi naozaj inteligentnejší? Na túto otázku sa snažili získať odpovede aj samotní vedci. Tí urobili štúdiu, z ktorej vyplýva, že existuje súvis medzi krátkozrakosťou, čiže nosením okuliarov a inteligenciou. Výskum dokázal, že u ľudí s vysokoškolským vzdelaním rastie aj výskyt krátkozrakosti. Tento zrakový defekt pritom nie je spôsobený genetickou predispozíciou, ale vplyvom prostredia a životného štýlu.

 

Konkrétne čísla

V Nemecku robili výskum na vzorke 4 658 opýtaných a z výsledkov vyplýva, že len 24% ľudí s ukončeným základným vzdelaním, trpí krátkozrakosťou. U ľudí so stredoškolským vzdelaním toto číslo stúpa na 35%. Krátkozrakosťou sú postihnutí najmä vysokoškolskí vzdelaní ľudia a tvoria až 53%. To znamená, že čím viac rokov ľudia strávia v škole, tým väčšia je pravdepodobnosť, že u nich prepukne krátkozrakosť. Treba však prihliadať aj na ďalšie faktory, ktoré vplývajú na rozvoj krátkozrakosti. Zdravie nášho zraku totiž vo veľkej miere ovplyvňujú aj nové technológie. Napr. v rozvinutých krajinách Ázie počet krátkozrakých vzrástol až na 80%.

Inteligentnejší v okuliaroch? Fokus očná optika

 

Inteligentnejší a atraktívnejší?

Ľudia s dioptrickými okuliarmi sú nielen inteligentnejší, ale aj atraktívnejší a sympatickejší. Aspoň to dokazujú výsledky výskumu, ktorý v roku 2011 zverejnil odborný časopis The Swiss Journal of Psychology. Zdá sa, že nosenie dioptrických okuliarov vyvoláva v ostatných ľuďoch pozitívny dojem.

Inteligentnejší v okuliaroch? Fokus očná optika

 

Na záver

Navštívte FOKUS očnú optiku – najväčšiu sieť optík na Slovensku a vyberte si trendy dioptrické okuliare, vďaka ktorým sa vám nielen zlepší váš zrak, ale vyniknú aj vaše oči. U nás nájdete široký výber dámskych, pánskych a detských dioptrických okuliarov. To najlepšie pre vaše oči.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

Zrakopédia

Chráňte sa pred škodlivým modrým svetlom

  Modré svetlo je súčasťou spektra slnečného žiarenia, ale rovnako je vyžarované displejom mobilného telefónu, tabletu, počítača, televízie či úspornými žiarovkami. Ľudia, ktorí často používajú…