Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Jedálniček podľa farby vašej dúhovky

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Dávate si pozor na to, čo máte každý deň na tanieri? Riadite sa heslom „strava, základ zdravia“? Potom by ste si mali zostaviť jedálny lístok podľa farby vašich očí. Túto teóriu propaguje nemecká odborníčka na výživu Barbara Rias-Bucher. Vyskúšate ju?

Hnedé oči

Ak ste majiteľmi hnedých očí, patríte k rozvážnym ľuďom, ktorí vedia dobre zvládať stresové situácie. A hoci navonok pôsobíte pokojne, napätie a stres negatívne ovplyvňujú váš žlčník, žalúdok a črevá. Práve z tohto dôvodu by ste nemali zaťažovať vašu tráviacu sústavu nadmernou konzumáciou tukov. Vyhýbať by ste sa mali predovšetkým živočíšnym tukom. Vo vašom menu by určite nemali chýbať ryby, artičoky, fenikel alebo reďkovky, ktoré napomáhajú pri očiste organizmu. Na raňajky či desiatu si doprajte jogurt, ovocie alebo sucháre, ktorými si doplníte energiu.

Jedálniček podľa farby vašej dúhovky - Fokus očná optika

 

Zelené oči

Aj vy sa môžete pochváliť smaragdovými očami? Bývate citliví na výkyvy počasia a mávate dni, kedy sa cítite bez energie? Skúste sa zamerať na vyváženú stravu, pretože vaše najčastejšie zdravotné problémy súvisia s mechúrom a obličkami. Chrániť by ste sa však mali aj pred nachladnutím. Nebojte sa do svojich jedál zakomponovať štipľavé korenie, ktorým si rozohrejete váš organizmus. Vaša strava by mala pozostávať predovšetkým z teplých a tučných jedál. Môžete si pochutnať aj na polievkach, rukole či kompótoch, ktoré poslúžia ako prevencia proti infekciám.

Jedálniček podľa farby vašej dúhovky - Fokus očná optika

 

Sivé oči

Ľudia so sivými očami sú veľmi emočne založení, čo môže neblaho pôsobiť na ich organizmus. Z toho následne vznikajú aj poruchy metabolizmu, ktorými sivookí ľudia trpia. Aj preto sa im neodporúča jesť surovú stravu, ktorá zaťažuje ich telo. Zamerať by sa mali najmä na zeleninu uvarenú na pare. Do svojho jedálnička by určite mali zahrnúť aj papáju a zázvor, ktoré podporujú látkovú výmenu v tele. Na udržanie stabilnej hladiny cukru v krvi poslúži müsli, šalát z ovocia či energetická tyčinka.

Jedálniček podľa farby vašej dúhovky - Fokus očná optika

 

Svetlomodré oči

Svetlomodrookí ľudia sa môžu popýšiť dobrým a rýchlym spaľovaním jedál. Aj vy ste tí šťastlivci? Nie tak celkom. Rýchly metabolizmus vám síce zaručí prirodzene štíhlu postavu, no bohužiaľ zaťaží vaše obličky. Ak si radi doprajete údeniny, mäso alebo sladkosti, snažte sa ich výrazne obmedziť. Pre vás bude vhodnejšia zelenina, resp. strukoviny. Medzi povolené potraviny sa zaraďuje chlieb, zemiaky, proso či jablká. Na večeru si pokojne pripravte obložený chlebík s nátierkou.

Jedálniček podľa farby vašej dúhovky - Fokus očná optika

 

Tmavomodré oči

Ľudí s tmavomodrými očami často trápi nespavosť a problémy so žalúdkom. Ak sa cítia pod psa, svoje problémy zaháňajú jedlom. Výčitky však nie sú na mieste, pretože ich občasné „prejedanie sa“, na nich nemá taký negatívny dopad ako na ostatných. Neuškodí im ani menšia sladkosť, naopak, dodá im potrebnú silu. Pre tento typ ľudí je ideálna konzumácia jedál bohatých na sacharidy, napr. ryža, cestoviny, zemiaky. Do zoznamu „povolených“ potravín patrí aj melón, černice, broskyne, kaleráb alebo ružičkový kel.

Jedálniček podľa farby vašej dúhovky - Fokus očná optika

Na záver

Ak vás tento článok zaujal, príďte sa pozrieť do niektorej z našich pobočiek Fokus očnej optiky, kde vás určite osloví aj široký výber dámskych, pánskych či detských slnečných a dioptrických okuliarov. Všetko pre vaše zdravé oči.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul