Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Leto a jeho nástrahy

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Leto sa už nezadržateľne blíži a s ním aj vaše letné radovánky. Lenže toto obdobie so sebou prináša aj rôzne nástrahy. Nie je to iba spálená pokožka či nepríjemné úrazy pri športových aktivitách. V ohrození môže byť aj váš zrak. Ako sa tomu vyvarovať?

Leto a jeho nástrahy - Fokus očná optika

Ochrana pred slnkom

Nielen pokožku by ste si mali chrániť pred slnkom opaľovacím krémom, ale taktiež vaše oči kvalitnými slnečnými okuliarmi. Poškodenie zraku ostrými slnečnými lúčmi by mohlo byť trvalé a nezvratné. Hoci na trhu je veľký výber slnečných okuliarov v rôznych cenových kategóriách, odporúčame vám pri ich výbere navštíviť očnú optiku. Odborníci vám profesionálne poradia ako si slnečné okuliare správne vybrať podľa vašich predstáv a potrieb vzhľadom na sýtosť zafarbenia alebo 100% UV ochranu. Výhodou je aj fakt, že je možné nechať si vyhotoviť cenovo dostupné slnečné okuliare s vašimi dioptriami.

Pozor na kúpanie

More, jazero, bazén. Je jedno, v akej vode sa nachádzate, vaše oči môžu byť vystavené „nebezpečenstvu“. Ak nechcete mať nepríjemný pocit štípania či rezania oči, potápaniu sa radšej vyhnite. Samozrejme, nie každého musí sprevádzať tento jav. Závisí to aj od citlivosti vašich očí a iných faktorov. Napr. v mori od koncentrácií soli, na kúpalisku treba prihliadať na chlór, ktorý sa vo vode nachádza. Veľkému riziku sa vystavujete v jazerách s výskytom siníc. Tie vám môžu vyvolať zápal spojiviek alebo rohoviek, ktorých liečba je komplikovaná a môže dôjsť aj k trvalému poškodeniu zraku. Čo robiť, ak ste sa predsa len v takejto vode kúpali? Neutierajte sa hneď uterákom. Mohli by ste si sinice ešte viac votrieť do očí. Vypláchnite si ich čistou vodou alebo špeciálnymi dezinfekčnými očnými kvapkami. Ak u seba spozorujete nejaké dlhšie pretrvávajúce ťažkosti, určite navštívte očného lekára.

Leto a jeho nástrahy - Fokus očná optika

 

Klimatizácia: Priateľ či nepriateľ?

Leto a jeho nástrahy - Fokus očná optika

Ani vy si neviete predstaviť leto bez klímy? Tak buďte opatrní, aby sa vám to nevypomstilo. Síce sú vďaka klíme pre vás horúčavy znesiteľnejšie, ale vaše oči trpia. Dochádza k ich vysychaniu, čo sa môže prejavovať pálením očí a paradoxne aj slzením. U ľudí, ktorých trápia alergické zápaly spojiviek sa tieto prejavy môžu ešte zhoršiť.

Grilovačka bez ujmy na zdraví

K teplým mesiacom neodmysliteľne patria aj akcie spojené s opekaním a grilovaním. V tomto prípade by ste si mali dávať pozor na popol, ktorý sa vám môže dostať do oka a popáliť ho. Tento „úraz“ vám môže spôsobiť aj trvalé očné chyby, v tom najhoršom prípade môžete dokonca oslepnúť. Keďže grilujete vonku a za slnečného počasia, slnečné okuliare by mali byť neodmysliteľnou súčasťou aj pri takýchto aktivitách, kde vám poskytujú širokú ochranu vášho zraku.

Leto a jeho nástrahy - Fokus očná optika

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul