Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Prečo nosiť kontaktné šošovky v zime?

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Ste odkázaní na dioptrické okuliare, ale v zimných mesiacoch vás ich nosenie poriadne otravuje? Možno by ste ich mali vymeniť za kontaktné šošovky, ktoré budú pre vás v tomto ročnom období praktickejšie a pohodlnejšie. Aké sú ich výhody oproti klasickým okuliarom?


  1. Žiadne zahmlievanie vám nehrozí!

Nositelia dioptrických okuliarov majú v zime neustály problém s ich zahmlievaním, čo môže byť po čase veľmi otravné. V mrazivom počasí sa to pri prechodoch z exteriéru do interiéru stáva pomerne často. Aj vás už znervózňuje pretierať si niekoľkokrát do dňa zahmlené okuliare, aby ste lepšie videli svoje okolie? Skúste ich nahradiť kontaktnými šošovkami, ktoré sa na rozdiel od okuliarov nezahmlievajú. A vy si budete môcť konečne užívať jasné videnie bez ohľadu na to, či sa budete nachádzať vnútri alebo vonku.

 

  1. Zimné športovanie bez prekážok

Ste milovníkmi zimných športov, no dioptrické okuliare vám pri týchto aktivitách prekážajú? Navyše sa obávate, aby ste si ich pri lyžovaní alebo snowboardovaní nepoškodili? V prípade, že sa plánujete venovať podobným činnostiam, uprednostnite nosenie kontaktných šošoviek. Zaručia vám totiž komfort, ktorý v takýchto situáciách požadujete. Kontaktné šošovky vás nebudú obmedzovať pri rýchlej jazde a bez problémov môžete využívať periférne videnie. Hoci v dnešnej dobe existujú aj špeciálne lyžiarske okuliare, ktoré korigujú očné vady, sú neporovnateľne drahšie ako kontaktné šošovky.

 

  1. Pohodlie na prvom mieste

Ak sa chcete v zime vyhnúť nepríjemnému nachladnutiu, musíte si obliecť niekoľko vrstiev teplého oblečenia. Lenže pre tých, ktorí nosia dioptrické okuliare, to môže byť veľakrát nepohodlné. Prečo? Zatiaľ čo vonku vás jednotlivé kusy oblečenia zohrievajú, vo vnútri si ich musíte vyzliecť, aby ste sa nespotili. Človek je tak prinútený niekoľkokrát do dňa si okuliare zložiť a opäť si ich nasadiť na tvár. Isté nepohodlie môžete pociťovať aj pri nosení zimných pokrývok hlavy, kedy vám okuliare môžu taktiež prekážať. Vhodným riešením pre ľudí, ktorí sú odkázaní na korekčné pomôcky zraku, sú aj v tomto prípade kontaktné šošovky. Tie si ráno nasadíte a počas dňa vám nebudú zavadzať pri obliekaní či vyzliekaní sa.

 

Na záver

Rozhodli ste sa, že nosenie kontaktných šošoviek bude pre vás v zime tou správnou voľbou? Vyberte si kontaktné šošovky na najbližšej pobočke Fokus očnej optiky. Nájdete nás na 66 miestach po celom Slovensku. Tešíme sa na vás!

 

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul