Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

4 cestovateľské tipy pre „okuliarnikov“

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
V článku sme si pre vás pripravili 4 rady pre cestovateľov, ktorí patria do tímu „okuliarnikov“. Na čo by ste nemali zabudnúť a na čo si dať pozor? Prečítajte si nižšie.
  1. Informácie o vašom zraku

V prípade, že svoje dioptrické okuliare stratíte alebo zničíte a váš pobyt v zahraničí bude o niečo dlhší, budete si musieť zaobstarať nové okuliare. Práve v tomto prípade je dôležité, aby ste poznali váš očný predpis na okuliare, resp. aktuálne informácie a namerané hodnoty týkajúce sa vášho zraku. Prineste si so sebou kópiu týchto informácií aj od zahraničia, prípadne si informácie uložte do vášho telefónu tak, aby ste k nim mali prístup aj offline. Budete si môcť jednoducho a rýchlo vybaviť kúpu nových okuliarov, aj bez návštevy špecialistu – hlavne ak nemáte v danej krajine poistenie.

 

  1. Zoberte si pre istotu jedny okuliare navyše

Ak sa spoliehate výlučne na dioptrické okuliare, prineste si so sebou extra okuliare navyše. A to platí aj pre tých, ktorí nosia kontaktné šošovky. Ak si jedny okuliare zabudnete, ukradnú vám batožinu, prípadne sa vám rozbijú, budete mať pri sebe ihneď náhradu. Aj pre tých, ktorí nosia iba kontaktné šošovky je tento bod dôležitý. Môže sa stať čokoľvek – náhla alergia či podráždenie očí a vy budete pripravení.

 

  1. Kvalitný a pevný obal

Vždy, skutočne vždy, si odkladajte svoje dioptrické okuliare do pevného obalu na okuliare. Práve pri neopatrnom a nepozornom odložení okuliarov ich môžete poškodiť najrýchlejšie. Okuliare si nedávajte na hlavu – môžete ich poškodiť, roztiahnuť rámy okuliarov, môžu vám ľahko spadnúť a zlomiť sa. Vždy ich majte buď na nose alebo v obale. Tak hovorí optická biblia. J

 

  1. Súprava na čistenie okuliarov

Nezabudnite si tiež pribaliť aj mini súpravu na čistenie, resp. na starostlivosť o okuliare. Zíde sa vám malý skrutkovač na dotiahnutie uvoľnenej skrutky, taktiež kvalitný roztok, ktorý je vhodný na čistenie okuliarov – slnečných i dioptrických. Nezabudnite tiež na handričky z mikrovlákien, ktoré sú povinnou výbavou (nielen popri cestovaní).

 

EXTRA TIP: Chystáte sa na dovolenku alebo ste ju už absolvovali? Nezabudnite na poriadne čistenie slnečných okuliarov od piesku a mikróbov z morskej vody. Vo FOKUS očná optika vám ich radi vyčistíme pomocou profesionálneho ultrazvukového čistenia. Zastavte sa v jednej z našich 66 pobočiek na Slovensku, tešíme sa na vás!

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul