Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

5 dôvodov, prečo nosiť okuliare

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Váš zrak začína haprovať, ale vy sa stále neviete odhodlať na kúpu dioptrických okuliarov? Myslíte si, že okuliare by sa vám nehodili alebo by vás mohli obmedzovať v každodenných činnostiach? Ponúkame vám 5 dôvodov, prečo by ste si ich mali nakoniec zadovážiť.

1. Okuliare pre lepší zrak

Nosenie okuliarov je v súčasnej dobe ten najprirodzenejší spôsob, ako si zlepšiť kvalitu videnia bez možných vedľajších účinkov. Je dôležité si uvedomiť, že zdravie vašich očí by malo byť na prvom mieste. Hoci ste ohľadne výberu dioptrických okuliarov stále neistí, neváhajte. Na trhu sú totiž dostupné rôzny typy rámov. Je to len otázka správnej voľby. Pokiaľ sa vyberiete do optiky a vyskúšate si niektoré z nich, určite si napokon nájdete okuliare, ktoré vám sadnú ako uliate. Netrápte a nenamáhajte zbytočne váš zrak, keď je riešenie na dosah ruky. Stačí zájsť k optometristovi alebo vášmu očnému lekárovi, ktorý pre vás zvolí vhodné dioptrie, s ktorými budete opäť vidieť bez akýchkoľvek problémov.

 

2. Vďaka okuliarom urobíte dojem

Chcete pôsobiť inteligentnejšie a zanechať pozitívny dojem? Aj vďaka okuliarom sa vám to môže ľahko podariť. Podľa istého výskumu sú ľudia s dioptrickými okuliarmi pre ostatných nielen inteligentnejší, ale aj ďaleko atraktívnejší. Prečo? Symetrické tváre sú vnímané ako pôvabnejšie a okuliare vám pomôžu túto ilúziu vytvoriť, pretože vďaka okuliarom bude vaša tvár pôsobiť súmernejšie. To je dobrý dôvod zaobstarať si nové okuliare, nemyslíte?
 

3. Trendy s okuliarmi

Milujete módu a poctivo sledujete vývoj trendov na nasledujúcu sezónu? Potom určite viete, že okuliare sú v posledných rokoch neodmysliteľnou súčasťou jednotlivých outfitov, o čom vás určite presvedčili aj svetoznámi návrhári. Na svojich prestížnych prehliadkach skombinovali rámy okuliarov nielen s pestrými farbami, ale aj bláznivými vzormi oblečenia a dokázali, že žiadna kombinácia nie je „zakázaná“. Dioptrické a slnečné okuliare sa tak stali obľúbeným módnym doplnkom, ktorý sa dá ľahko zladiť so zvyškom vašich šiat.

 

4. Zvýraznite svoje oči

Chcete upriamiť pozornosť na vaše oči a zvýrazniť váš make-up? V tom prípade siahnite po okuliaroch, s ktorými docielite želaný efekt. Vďaka nim si vaše „kukadlá“ všimne nejeden muž, ktorého určite upúta váš tajomný pohľad. Okuliare vám totiž pridávajú nielen na atraktivite, ale aj na tajomnosti, čím vzbudíte záujem silnejšieho pohlavia.

 

5. Okuliare vzbudzujú dôveryhodnosť

Počuli ste, že ľudia s okuliarmi pôsobia dôveryhodnejšie? Potvrdzujú to aj prieskumy, v ktorých „pokusné“ osoby posudzovali mieru serióznosti ľudí na fotografiách s okuliarmi i bez nich. Názory a rozhodnutia ľudí s okuliarmi sú pokladané za hodnovernejšie v porovnaní s názormi osôb, ktoré okuliare nenosia. Okuliare vám teda pridajú nielen na štýlovosti, ale taktiež aj na vážnosti.

 

Na záver

Presvedčili sme vás, že okuliare nie sú len dôležitou zrakovou pomôckou, ale aj štýlovým doplnkom, za ktorý sa už dávno nemusíte hanbiť? Zastavte sa pre kvalitné okuliare na jednej z pobočiek Fokus očnej optiky a vyberte si z nášho širokého sortimentu dioptrických alebo slnečných okuliarov. Nájdete nás na 66 miestach po celom Slovensku a dokonca vo vybraných očných optikách poskytujeme aj meranie zrakovej ostrosti.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul