Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Multifokálne okuliare

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Aj vy pociťujete, že vaše oči strácajú rokmi na sile? Máte problém pri zaostrovaní na krátke vzdialeností? Snažíte sa ruky, čo najviac natiahnuť, aby ste oddialili text, ktorý čítate? Ste nútení prispôsobovať vášmu zraku aj počítač na pracovnom stole, aby ste lepšie videli? Multifokálne okuliare môžu byť pre vás vhodným riešením.

Čo je to akomodácia?

Vaše oči vám vždy slúžili na výbornú, ale v poslednom čase máte pocit, že sa už nemôžete popýšiť orlím zrakom? Má to na svedomí vaša očná šošovka, ktorá s vekom stráca na pružnosti a znižuje sa jej akomodačná schopnosť. Akomodácia je proces, ktorý vám zaisťuje vidieť ostro predmety nachádzajúce sa v rôznej vzdialenosti, tzn. že bez ťažkostí viete zaostrovať pohľad z diaľky do blízka. Prvé príznaky straty akomodačnej schopnosti sa prejavujú vo veku 40 rokov.

Predchodca multifokálnych okuliarov

Kedysi ľudia zvykli nosievať na korekciu videnia do diaľky a do blízka bifokálne okuliare. Tie majú v spodnej časti umiestené „okienko“, ktoré slúži na čítanie, zatiaľ čo vrchná časť je určená na videnie do diaľky. Bifokálne okuliare boli síce korekčnou pomôckou, ktorá mala ľuďom uľahčiť ich život, ale bohužiaľ mali aj svoje nevýhody. Tieto okuliare neboli vhodné na prácu s počítačom a ďalšie stredné vzdialenosti. Z estetického hľadiska nevyzeral pekne ani spodný dielik na čítanie, takže v súčasnosti je tento typ okuliarov na ústupe.

Multifokálne okuliare

V súčasnej dobe sú multifokálne okuliarové šošovky najrýchlejšie sa vyvíjajúcim segmentom v oblasti očnej optiky, ktoré využíva čoraz viac ľudí. Multifokálne okuliare vám umožnia videnie na viacero vzdialeností, pretože ich dizajn vzájomne a plynulo prepája všetky vzdialenosti od blízka v dolnej časti až po diaľku v hornej polovici okuliarov, teda poskytujú aj videnie na stredné vzdialenosti, napr. pri práci s počítačom. Bočné časti skiel sú tzv. hluché zóny, cez ktoré je videnie rozmazané a skreslené. Najnovšie technológie však tieto skreslenia eliminujú v maximálnej možnej miere, čo prispieva ku kvalitnému a plnohodnotnému využívaniu multifokálnych okuliarov pri akejkoľvek činnosti.

Ďalšie možnosti (alternatívy) multifokálnych okuliarov

Okrem štandardných multifokálnych okuliarov existujú aj tzv. interiérové (kancelárske) multifokálne okuliare, ktoré využívajú najmä ľudia pracujúci v kancelárií, pekárni, autoservise, v obchode a podobne, kde sa diaľka takmer nevyužíva. Kancelárske multifokálne okuliare totiž nekorigujú diaľku, ale iba vzdialenosť cca od 3 metrov bližšie, čím sa výrazne rozšíri zorné pole, napr. na čítanie, monitor a kanceláriu.

Je to o zvyku

Zo začiatku si môžete na multifokálne okuliare istý čas zvykať, ale je to len otázka vašej trpezlivosti a kvalitatívnej rady multifokálnych okuliarových šošoviek. Nenechajte sa preto odradiť a majte na pamäti, že vďaka týmto okuliarom si zjednodušíte život. Veď znovu jasne vidieť na všetky vzdialenosti vám za to rozhodne stojí. 

Na záver

Navštívte Fokus očnú optiku a poraďte sa s naším odborným personálom, ktorý vám pri výbere vhodných mutifokálnych šošoviek rád poradí.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul