Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

5 dôvodov, prečo nosiť okuliare

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Základný ľudský zmysel dôležitý pre spoznávanie sveta. Ľudské oko je najmenším a pritom jedným z najzložitejších orgánom v našom tele. Je o ňom známe množstvo informácií, no stále sa nájde niečo, čo sme ešte nevedeli.
  1. Začnime pri bábätkách
Ako všetky bytosti tejto planéty, každý novorodenec sa narodí s dvomi očami. Vedeli ste, že naše oči nedokážu rásť? Ich veľkosť sa nemení,preto čerstvo narodené bábätká majú presne tak istoveľké oči, ako ich budú mať v dospelosti. Rozdiely vnímania sveta novorodencov a nás, dospelých, sú však veľké. Deti sa vždy narodia úplne farboslepé, v prvých mesiacoch vnímajú len svetlo a tmu a do cca 8 mesiacov vidia dvojitý obraz.
  1. Krása niekedy bolí
Ženy sú viac náchylné na zranenie oka, a to hlavne pri rannom líčení. Zranenie maskarou, a teda poškrabanie oka, je jedným z najčastejšíchúrazov. Ak sa nejakým nedopatrením poškodí rohovka oka, je možná jej transplantácia. Na tú sa ako náhrada ľudskej rohovky používa rohovka najobávanejšieho morského tvora – žraloka. Jeho rohovka je najviac podobná stavbe tej ľudskej.
  1. Počítačový maniaci
Človek, ktorý dennodenne pracuje na počítači, vystavuje svoje oči väčšej záťaži. To však nie je žiadna novinka. Nie každý ale vie, že čítanie textu na monitore nám trvá dlhšie. Článok na papieri dokážeme prečítať až 25-krát rýchlejšie ako ten istý text v online verzii na monitore. Čítanie z monitoru je sťažené frekvenciou monitoru, ktorej sa musia oči neustále prispôsobovať. Úľavu Vám prinesú špeciálne okuliarové šošovky s modrou antireflexnou úpravov.
  1. Plač nie je hanba
Plač a slzy celkovo sú s nami od narodenia a nie sú ničím, za čo by sme sa mali hanbiť. Okrem vyplavovania nečistôt z oka majú slzy aj funkciu zavlažovania. Každý z nás, keď plače, cíti potrebu smrkania. Je to spôsobené tým, že slzy z oka sú kanálikom odvádzané priamo do nosa. Slzy ako také majú tiež svoje špeciálne zloženie. Tak akopríčiny plaču sú u človeka rôzne,napr. zo smútku, z hnevu prípadne od šťastia, tak aj slzy majú vždy iné zloženie.
  1. Keď sa im nechce
S lenivosťou bojuje veľa ľudí po celom svete a s lenivými očami sa dá bojovať celkom zábavne. Zistilo sa, že celosvetovo známa hra s názvom TETRIS je vhodným spôsobom na liečbu lenivých očí. Sústredenie a sledovanie padajúcich tvarov na tie správne miesta dokáže naše oči rozhýbať a zbaviť stereotypného pohybu. Oči sú naším každodenným spoločníkom a skrývajú v sebe veľa tajomstiev. Treba ich chrániť a starať sa o ne. Fokus očná optika preto zriadila unikátne zrakové centrá, v ktorých sa kvalitní odborníci postarajú o váš zrak. Špecializovanými prístrojmi skontrolujú váš zrak a oči, čím pomôžu predísť závažným ochoreniam.  

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul