Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

5 zaujímavostí o budúcnosti okuliarov: Čo nás čaká?

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, akú budúcnosť majú slnečné či dioptrické okuliare alebo kontaktné šošovky? Výskumy a objavy v tomto smere nijako nezaostávajú a my už dnes vieme o zaujímavých i bizarných novinkách, ktoré už sú alebo sa čoskoro stanú skutočnosťou.
  1. Plávajúce okuliare

Určite poznáte ten pocit, keď sa s ľútosťou pozeráte na okuliare, ktoré vám práve spadli do vody a stratili sa hlboko pod hladinou. Americká spoločnosť vyvinula kolekciu slnečných okuliarov, ktoré plávajú na vode. Sú navrhnuté tak, aby sa dostali nad hladinu vždy, keď spadnú do vody. Čo je ich tajomstvom? Ide o materiál na výrobu rámov, ktorý je o 30 % ľahší ako pri tradičných slnečných okuliaroch. Bonusom je, že vyzerajú perfektne!

  1. Niečo na rozptýlenie

Mladá technologická spoločnosť prednedávnom predstavila nové inteligentné okuliare nazývané Focals. Vyzerajú ako bežné okuliare, ale užívateľ vidí malý holografický obraz na jednej okuliarovej šošovke. Dokáže si tak pozerať napríklad kalendár, texty, navigáciu, a ovládať to pomocou zariadenia v tvare prsteňa. Okuliarové rámy sú prispôsobené každému užívateľovi, na výber je aj viacero farebných variantov.

  1. Nové šošovky pre okuliare

Klasické optické šošovky sú typicky zakrivené, čo vďaka ich ohnisku umožňuje, aby sa korigovaný obraz zobrazoval presne na sietnici oka. Vedci z USA však vyvinuli nový typ plochej optickej šošovky, ktorá je 10-krát tenšia ako ľudský vlas. Táto super tenká šošovka je vyrábaná z akéhokoľvek transparentného materiálu a môže dramaticky zmeniť dizajn dioptrických okuliarov. Nechajme sa teda prekvapiť.

  1. Dioptrické okuliare inšpirované ľuďmi

Spojenie elegancie s modernou inteligenciou. Tak môžeme definovať dioptrické okuliare od britského dizajnéra, ktorý prináša koncept Biovision. Pri tvorbe tohto nápadu sa nechal inšpirovať ľuďmi a kladie dôraz na to, aby sa nositeľ dioptrických okuliarov vždy cítil pohodlne. Na výrobu okuliarových rámov využíva najmodernejšie materiály, vďaka ktorým sú rámy pevné, ľahké a odolné proti poškodeniu.

  1. Okuliare blokujúce reklamný obsah

V dnešnej dobe sme doslova zaplavení reklamami či vizuálnym smogom. A aj preto na svetlo sveta prichádzajú okuliare IRL (In Real Life – V skutočnom živote), blokujúce obsah z obrazoviek. Technológia, ktorá dáva okuliarom túto schopnosť je jednoduchá. Vychádza z myšlienky horizontálne polarizovanej optiky, pri ktorej sklá sploštením a otáčaním polarizovaných šošoviek môžu zablokovať všetko svetlo, ktoré vychádza z LED alebo LCD obrazovky. Vďaka tejto technológii sa pri pohľade cez tieto okuliare zdá, že je obrazovka vypnutá.

A čo myslíte Vy? Aké zmeny čakajú slnečné a dioptrické okuliare či kontaktné šošovky v najbližších rokoch? Veríme, že u nás vo FOKUS očná optika budeme aj naďalej držať krok nielen s módnymi, ale aj s technickými trendmi.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul