Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Ako sa starať o okuliare

Ako sa starať o okuliare

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Kúpa dioptrických okuliarov nie je vôbec lacná záležitosť, a preto očakávame, že nám aj pár rokov vydržia. Lenže to nezávisí iba od kvalitného výrobcu, ale taktiež od nás. Veľa ľudí však starostlivosť o dioptrické okuliare podceňuje alebo úplne ignoruje. Chyba! Ak nechcete pravidelne investovať do kúpy nových okuliarov, rozhodne čítajte ďalej.

Životnosť vašich okuliarov si podstatne predĺžite, ak budete dodržiavať týchto 6 rád:

 

Ako sa starať o okuliare - Fokus očná optika

1.  Pravidlo dvoch rúk

Aj vy máte vo zvyku nasadzovať si okuliare jednou rukou? Okamžite sa tohto zlozvyku zbavte. Hoci sa zdá, že ide o banalitu, okuliare si týmto spôsobom môžete raz dva zničiť. Vďaka nedbalému nasadzovaniu okuliarov dochádza k rozťahovaniu bočných stránic. Okuliare, ktoré vám na začiatku perfektne sedeli, vám začnú po čase padať. Lenže to nie je jediná „hrozba“. Čo je horšie, môžete si poškodiť alebo rovno zlomiť rám. Preto pamätajte na pravidlo dvoch rúk pri nasadzovaní aj skladaní si okuliarov z tváre.

 

2.  Nepožičiam

Nechce si váš partner priznať, že potrebuje dioptrické okuliare a radšej si „raz za čas“ vypožičia tie vaše? Aj keď sa radi podelíte, tentokrát povedzte NIE. Okuliare sa zásadne nepožičiavajú. Po prvé, každý z vás môže mať iné dioptrie a hoci váš partner vidí vďaka vašim okuliarom lepšie, môže dôjsť k poškodeniu jeho/jej zraku. Po druhé, okuliare sú produkt vyrábaný „na mieru“. Nielen kvôli veľkosti dioptrií, ale aj tvaru rámu. Neustálym požičiavaním sa okuliare roztiahnu a stratia „exkluzivitu“, ktorá prislúcha vašej tvári.

     Ako sa starať o okuliare - Fokus očná optika

 

Ako sa starať o okuliare - Fokus očná optika

3.  Pozor na teplo

Okuliare by ste mali chrániť pred vysokými teplotami, no stáva sa, že skončia na palubnej doske auta, kde sú v lete vystavené ostrému slnečnému žiareniu. Ak nechcete riskovať poškodenie vašich skiel alebo rámu, tak palubovka je pre vaše okuliare, či už slnečné alebo dioptrické zakázaná zóna.

4.  Puzdro naše každodenné

Okuliare len tak položené na stole? Tento obraz si vymažte z pamäti. Okuliare patria do puzdra ako auto do garáže. Chráni ich nielen pred možným poškodením, ale aj pred nánosmi rôznych nečistôt. Noste ho vždy so sebou, kamkoľvek pôjdete.

 

 

5.  Čistota je základom života

Toto pravidlo platí aj pri nosení okuliarov. Ak chcete dobre vidieť okolitý svet, občas je nutné pre to aj niečo urobiť, konkrétne vyčistiť si sklá. Aj tu však existujú určité pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať. Sklá nikdy neutierajte na sucho, mohli by sa poškriabať. Okuliare čistite špeciálnym čistiacim prostriedkom a handričkou z mikrovlákna. Keď nemáte po ruke potrebný čistiaci prostriedok, môžete ich omyť aj vodou so saponátom. Pri utieraní nerobte krúživé pohyby, ale vždy čistite smerom od nosa do strán. Najideálnejšie pre vaše okuliare je hĺbkové čistenie u odborníkov v očných optikách odporúčané minimálne 2x do roka.

Ako sa starať o okuliare - Fokus očná optika

6.  Na kontrolu

Aj okuliare potrebujú preventívnu prehliadku, a preto občas navštívte svoju optiku. Odborník vaše okuliare upraví a utiahne, aby boli ako nové. V prípade, že dôjde k poškodeniu vašich okuliarov, určite sa nepúšťajte do potrebných opráv sami, ale zverte ich do rúk špecialistu.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul