Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Ako si vybrať okuliare krok po kroku

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Kúpa dioptrických okuliarov síce nie je žiadna veda, no ich výber by ste si mali poriadne zvážiť. Pamätajte, že okuliare si kupujete na dlhšie obdobie, a preto je dôležité, aby ste sa v nich cítili pohodlne. Nie sú totiž „len“ módnym doplnkom, ale v prvom rade sú pomôckou, vďaka ktorej lepšie uvidíte.

Veľkosť dioptrií

Predtým, ako si zvolíte vhodný tvar dioptrických okuliarov, mali by ste poznať vaše dioptrické hodnoty a taktiež účel, na ktorý ich budete používať. Rám si môžete vyberať až na základe stanovených dioptrií. Hoci sa vám na prvý pohľad zapáči istý druh rámu, neznamená to, že bude pre vás vhodný. Ak máte vyššie dioptrie, mali by ste si vyberať rámy, ktoré dokážu tento nedostatok čiastočne skryť a ich konštrukcia udrží sklá. Mali by ste vedieť, že nie na každý rám sa dá predpísané sklo technicky a dioptricky urobiť. V tomto smere vám cenné rady poskytne kvalifikovaný očný optik.

Ako si vybrať okuliare krok po kroku | Fokus Očná Optika

Životný štýl

Poznáte už hodnoty vašich dioptrií a uvažujete nad tým, aký dizajn okuliarov by sa vám najviac hodil? Pri rozhodovaní sa by ste mali zohľadniť aj váš životný štýl. Ak pracujete vo firme, kde sa od vás vyžaduje formálne a elegantné oblečenie, musíte voliť aj podobný štýl okuliarov. V prípade, že máte radi voľnejšie oblečenie a vaša práca si nevyžaduje povinný „dress code“ môžete byť vo výbere odvážnejší. Držte sa však pravidla, aby vami zvolené okuliare korešpondovali s vašou celkovou vizážou. Nevyberajte si okuliare na základe módnych trendov, ale podľa toho, či sa daný materiál, farba alebo tvar hodia vašej tvári a typu vašej osobnosti.

Veľkosť dioptrických okuliarov

Rám okuliarov je podstatný, no záleží aj na jeho veľkosti. Je rozdiel medzi slnečnými okuliarmi a dioptrickými okuliarmi. Slnečné okuliare by mali byť o čosi väčšie, aby vám zakrývali aj časť tváre. Dôvodom je dostatočná ochrana očí pred slnkom a UV žiarením. Lenže pri dioptrických okuliaroch toto pravidlo neplatí a dobrý rám by nemal presahovať líniu obočia. Jeho spodná časť by sa zasa nemala dotýkať vašich líc. Myslite na to, že okuliare vám musia dokonale sadnúť na šírku tváre a na nos.

Zvoľte vhodnú farbu

Dioptrické okuliare by ste mali farebne zladiť so zvyškom vášho oblečenia či iných doplnkov. Avšak prihliadať by ste mali aj na to, aký ste typ – letný alebo zimný. Ženy, ktoré majú modré oči a pýšia sa svetlejšou pokožkou a vlasmi patria k letným tipom. Mali by siahnuť po odtieňoch marhuľovej, červenej, zlatej, bielej, oranžovej alebo kaki. Ak patríte k zimným typom žien s hnedými očami a tmavšou pokožkou či vlasmi, vyberte si okuliare v čiernej, modrej, hnedej alebo ružovej farbe.

Na záver:

Poradili sme vám? Máte už jasno vo výbere vašich nových dioptrických okuliarov? Alebo si nie ste istí, ktorý štýl okuliarov by vám pristal? Navštívte Fokus očnú optiku, kde vám naši odborníci radi a ochotne poradia. Vybrať si môžete spomedzi širokej ponuky dámskych, pánskych, ale aj detských okuliarov. Zaraďte sa aj vy medzi tisíce našich spokojných zákazníkov.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul