Nosíme rúška a pravidelne dezinfikujeme. V niektorých predajniach sa zmenili otváracie hodiny. Nájdete ich TU.

Aký okuliarový rám sa hodí k vášmu typu tváre?

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Vyberáte dioptrické okuliare, no neviete zvoliť ten správny typ? Radi vám s tým pomôžeme a poradíme okuliarový rám, ktorý vám padne ako uliaty podľa typu tváre.

Začíname

Na začiatok je dôležité si ujasniť, do akej kategórie typu tváre patríme. Poznáme ich viacero. Sú ľudia, pri ktorých je na prvý pohľad jasné, ktorá je tá ich. Avšak sú medzi nami aj tí, ktorí sa stále hľadajú, no aj pre nich máme radu:

Potrebujete len zrkadlo a ceruzku na oči, prípadne rúž. Postavíte sa pred zrkadlo a obkreslíte na ňom obrys vašej tváre. Keď odstúpite od zrkadla ďalej, prirovnajte nakreslený obrys k jednotlivým typom tváre. Už ste sa našli?

 

Okrúhla tvár

Tento typ tváre má na výber hneď niekoľko vhodných okuliarových rámov. Hodia sa mu geometrické tvary, čo znamená, že nič nepokazíte napríklad obdĺžnikovými okuliarmi. Pre okrúhle tváre je vhodný aj tvar mačacích očí či motýlích krídel, ktoré majú horný rám smerujúci šikmo nahor. Vybrať by ste si mohli napríklad aj okuliare s výrazným mostíkom, ktorý z vašich dioptrických okuliarov spraví výborný doplnok.

Pri okrúhlom type tváre by ste sa mali vyhnúť veľmi úzkym a okrúhlym okuliarovým rámom.

 

Hranatá tvár

Ľudia s hranatým typom tváre by sa rozhodne mali vyhnúť štvorcovým alebo obdĺžnikovým rámom s ostrými hranami. Okuliare by nemali byť pri tomto type tváre malé, no zároveň by nemali presahovať okraj tváre.

Zvoliť by bolo vhodné okuliare s veľkým rámom a nemusíte sa báť ani farebnosti. Určite nič nepokazíte klasickými pilotkami, prípadne typickými lenonkami.

 

Srdcová tvár

Pri tomto type tváre sa môžeme pozrieť na okuliarové rámy z viacerých hľadísk. Prvým je tvar. Ľudia so srdcovým typom tváre by mali zvoliť okrúhle alebo oválne rámy s úzkym mostíkom uprostred. Čo sa týka farebnosti, okuliare by mali byť vo svetlejších a neutrálnych farbách. Netreba sa báť ani okuliarov s nevýraznými rámami, či úplne bez rámov.

Nevhodné je zvoliť okuliarové rámy, ktoré sú príliš hranaté, ostré až špicaté.

 

Oválna tvár

Máme pre vás dobrú správu. Pre tento typ tváre sa hodia takmer všetky okuliarové rámy. Cez okrúhle, štvorcové, pilotky až po mačacie rámy. Vášmu typu tváre rozumie každý rám.

Netreba to však preháňať s extravaganciou a vyhnite sa masívnym, či širokým okuliarom. Taktiež by sme nevolili tie s ostrými, alebo príliš rovnými rámami. 

 

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

Zrakopédia

Antireflexná úprava SEECOAT Plus UV

Značka Nikon uviedla už v roku 1983 na trh kompaktnú antireflexnú úpravu okuliarových skiel a sa tak svetovým lídrom vo vývoji antireflexných úprav. V súčasnosti je úprava…

Zrakopédia

8. Október 2020 – Svetový deň zraku

Vedeli ste, že Facebook je modrý, pretože jeho zakladateľ Mark Zuckerberg trpí farbosleposťou? Jediná farba pri ktorej vidí celé spektrum odtieňov je práve modrá. Zaujímavý…

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
modal close image
modal header

VIANOČNÉ ZÁZRAKY

ZÁZRAK DŇA (1.12.2020)

-80%

na dioptrické rámy Ray Ban

ZÁZRAK MESIACA

-80%

na ostatné dioptrické rámy

ZÁZRAK TÝŽDŇA

-60%

na slnečné okuliare

modal header

VIANOČNÉ ZÁZRAKY

ZÁZRAK DŇA (2.12.2020)

-80%

na dioptrické rámy Armani Exchange

ZÁZRAK MESIACA

-79%

na ostatné dioptrické rámy

ZÁZRAK TÝŽDŇA

-60%

na slnečné okuliare

modal header

VIANOČNÉ ZÁZRAKY

ZÁZRAK DŇA (3.12.2020)

-80%

na dioptrické rámy Tommy Hilfiger

ZÁZRAK MESIACA

-78%

na ostatné dioptrické rámy

ZÁZRAK TÝŽDŇA

-60%

na slnečné okuliare