Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Slnečné okuliare podľa hviezd

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Slnečné okuliare sú viac než len módny doplnok. Plnia funkciu ochrany pred škodlivým UVA a UVB žiarením, ktoré nám môže spôsobiť rôzne ochorenia. Ich módny účel je teda až druhoradý. Vďaka širokej ponuke rôznych značiek si však môžeme vybrať rôzne modely k rôznym outfitom a príležitostiam. Pozreli sme sa na to, aké slnečné okuliare milujú celebrity.

Základom slnečných okuliarov je kvalita

Najdôležitejším parametrom je UV filter. Vo všeobecnosti by mal mať vlnovú dĺžku 400 nanometrov. Ďalším dôležitým parametrom je priepustnosť svetla cez šošovku. Určuje sa číslami a najvhodnejšou je kategória 2 a 3. Kategória s priepustnosťou 2 prepúšťa od 18 do 43% svetla, pri trojke je to len 8 – 18%. Pozor by ste si mali dať tiež pri farbe skiel. Kým modrá nie je vhodná na šoférovanie, pretože skresľuje videnie, naopak oranžová a žltá farba je veľmi vhodná pri zníženej viditeľnosti. Asi najuniverzálnejšími sú hnedé, respektíve šedé, ktoré využijete na všetky aktivity. Ak šoférujete, nemali by ste zabudnúť na polarizačné sklá. Keď sa po daždi leskne cesta, núti vás to žmúriť, čo je únavné pre vaše oči. Polarizačné sklá, tento efekt minimalizujú.

Ako nájsť slnečné okuliare, ktoré sa vám hodia?

V súčasnosti existuje množstvo kvalitných slnečných okuliarov rôznych cenových kategórií v širokej palete farieb, štýlov a značiek.

Ako zistíte, ktoré sa hodia vám?

Pri výbere je dôležité dať si pozor, aby vám neboli príliš veľké a nepadali vám z tváre. Nemali by byť ani príliš úzke, ich nosenie by bolo pre vás veľmi nekomfortné. Keď sa cez sklo pozriete rovno, vaše zrenice by mali byť umiestnené približne v strede. Nemali by byť umiestnené výrazne v hornej ani dolnej časti. Ako si vybrať vhodný tvar vám napovie vaša tvár. Ak máte okrúhlu tvár, vhodné sú pre vás hranaté tvary, ktoré vašu tvár predĺžia. Ak máte hranatú tvár, sú pre vás naopak vhodné oválnejšie tvary. Tento tvar je rovnako vhodný aj pre srdcovitú tvár, ktorá je charakteristická širším čelom a naopak úzkou bradou. Ľuďom s podlhovastou tvárou sa hodí takmer každý typ, je preto len na vašej preferencii, akým okuliarom dáte prednosť.

 

Victoria Beckham miluje oversize slnečné okuliareOversize okuliare sú na trhu už niekoľko rokov, no stále sa tešia veľkej obľube. Poznajú ich naše babičky, mamy a v obľube ich majú aj hviezdy ako Victoria Beckham, Kim Kardashian, či J-Lo. Oversize slnečné okuliare sú výborné v lete, pretože zakryjú značnú časť vašej tváre. Tým sa vyhnete nepríjemnému spáleniu pokožky a predchádzate aj vzniku vrások. Pre celebrity sú skvelým doplnkom pre ukrytie sa pred verejnosťou. Širokou ponukou oversize slnečných okuliarov sa pýšia najmä značky ako Gucci, Paul Lauren alebo Calvin Clein.

Cateye slnečné okuliare ako symbol ženskosti

Štýlu mačacích okuliarov podľahla oskarová Lady Gaga a miluje ich aj herečka Scarlett Johanson. Nie je sa čomu čudovať. Sú totiž typicky ženskými. Ich unikátny tvar zvýrazňuje lícne kosti a pridáva ženskej tvári potrebnú dávku sexepílu. Značkové slnečné okuliare tohto tipu nájdete najmä pod strechou značiek Mochino, Prada, Vogue.

 

Návrat do 50. rokov

V pánskych trendoch boduje najmä značka RayBan, ktorá sa vo svojom dizajne vrátila v čase. Preslávila najmä pilotky a wayfarerky, ktoré sa nosili v 50. rokoch. Pilotné slnečné okuliare veľmi preslávil najmä Tom Cruise vo filme Top gun. Do teraz ich s obľubou nosí napríklad aj Brad Pitt. Ďalším veľmi obľúbeným modelom sú Wayfarerky, ktoré sa v danej dobe stali revolučným trendom. Boli to jedny z prvých plastových okuliarov vôbec.  Teraz sa opäť vrátili do módy a ich pôvodný retro vzhľad je zvyčajne sprevádzaný jemne zafarbeným rámikom alebo šošovkou. Sú vhodné na bežné nosenie a na každú príležitosť. Rovnako dobre sa hodia k obleku ako aj k džínsom. Často ich môžeme vidieť na tvári speváka Jareda Leta alebo herca Roberta Pattinsona.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul