Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Cestovanie a kontaktné šošovky? Žiadny problém

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Kontaktné šošovky poskytujú jasné videnie, slobodu pri aktivitách aj prirodzený vzhľad bez okuliarov. Pri cestovaní mimo vašej komfortnej zóny domova je však potrebné dodržiavať niekoľko základných pravidiel. Viete, ako správne cestovať s kontaktnými šošovkami?

Či sa rozhodne pre víkend v Tatrách  alebo návštevu exotickej destinácie, prostredie, na ktoré nie sme zvyknutí, môže spôsobiť mierne komplikácie pri starostlivosti o kontaktné šošovky. Ak si teda nechcete výlet pokaziť očnou infekciou, poradíme vám, ako na to.

Základný manuál pri starostlivosti o kontaktné šošovky

Cestovanie so sebou prináša výzvu, zbaliť sa „naľahko“ a zároveň mať všetko potrebné. Pri kontaktných šošovkách to platí dvojnásobne. Pokiaľ nosíte mesačné alebo 14-dňové kontaktné šošovky, budete potrebovať roztok a puzdro. Pokiaľ používate jednodňové kontaktné šošovky, uistite sa, že ich máte dostatočné množstvo na celý váš výlet. Vaša batožina by tak vždy mala obsahovať náhradné šošovky, cestovný roztok na kontaktné šošovky, antibakteriálny gél na ruky, malé zrkadlo, očné kvapky, slnečné okuliare a rezervné  dioptrické okuliare.

Hygiena je základ

Výlet v prírode či návšteva odľahlých kultúrnych pamiatok. Nie vždy máte vo svojej blízkosti komfort kúpeľne, a tak pravdepodobnosť kvalitne si umyť ruky prudko klesá. Zaniesť si kontaktnou šošovkou do oka zápal je tak veľmi pravdepodobné. Neoceniteľným pomocníkom pri cestovaní sa stávajú vlhčené dezinfekčné obrúsky a antibakteriálne puzdrá na kontaktné šošovky, ktoré obsahujú ionty striebra a spoľahlivo ničia choroboplodné zárodky.

 

Dovolenka bez starostí? Áno, s jednodňovými šošovkami.

Žiadne puzdrá, žiadne roztoky, žiadne opakované nasadzovanie rovnakého páru kontaktných šošoviek do očí. Jednodňové kontaktné šošovky sú na cestovanie ideálnou voľbou – ráno ich nasadíte, večer vyhodíte.  Jednoducho minimálna starosť, maximálny úžitok.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul