Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Nezabúdajte na pravidelné kontroly zraku

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Preventívna prehliadka u všeobecného lekára je dnes už samozrejmosťou. Nemali by sme preto zabúdať ani na pravidelnú kontrolu očí, ktorým je potrebné do 8 roku života a tiež po 40 roku života venovať vyššiu starostlivosť rovnako ako ostatným častiam nášho tela. Včasné vyšetrenie očí, ako aj očné testy dokážu odhaliť aj vážne ochorenia – nielen očí a zraku.

Kontrola zraku odhalí možné problémy

Detské videnie je komplikovanejšie ako videnie dospelého človeka. Oči detí dozrievajú až po narodení a väčšina zložitejších funkcií spolupráce oboch očí sa plne vyvíja až do konca 6 roku. Pre správny vývin spolupráce očí je preto nutné dobré videnie každým okom.  Pokiaľ je videnie jedným okom horšie, rýchlo vniká tzv. tupozrakosť. Včasnou diagnostikou a nasedením okuliarov však môžeme tupozrakosť vyliečiť. U dospelého človeka, tak ako všetko ostatné v tele, vekom podlieha zmenám spojenými so starnutím a oči nie sú výnimkou. Dospelý človek, ktorý nemá problémy so zrakom by mal očného špecialistu navštíviť raz za dva roky, po 40. roku života aspoň raz za rok. Frekvencia očného vyšetrenia závisí od viacerých faktorov ako je vek, možné riziká vývoja očných ochorení, celkový zdravotný stav a ďalšie aspekty.

 

Najčastejšie očné problémy u dospelých

  • zelený zákal (glaukóm)
  • vekom podmienená degenerácia makuly
  • diabetická retinopatia
  • odlúpenie sietnice
  • šedý zákal (katarakta)
  • syndróm suchého oka

 

Prevencia je lepšia ako liečba

Vstupné vyšetrenie  u očného lekára zahŕňa niekoľko otázok o zdravotnom stave, užívaných liekoch či alergiách. Ak ste nositeľom kontaktných šošoviek alebo okuliarov, je potrebné priniesť si tieto pomôcky so sebou. Po úvodnej konzultácii vás čaká vyšetrenie zraku, ktoré zahŕňa vyšetrenie ostrosti zraku, ktoré určí, či potrebujete okuliare alebo kontaktné šošovky na korekciu zraku. Následne sa zmeria očný tlak, pomocou svetla sa skontroluje predná časť aj vnútro oka a v prípade potreby, sa pomocou kvapiek rozšíri zrenica. Okrem základných testov je možné rozšíriť vyšetrenie o doplnkové testy, ktoré taktiež slúžia na komplexnú kontrolu zraku, vzhľadu a funkcií všetkých častí očí. Vyšetrenie očí a očné testy dokážu odhaliť problémy s očami v rannom štádiu.

 

Súčasťou až deviatich predajných miest Fokus Očná optika je aj ZRAKOVÉ CENTRUM – spojenie očnej optiky s ambulantným zdravotníckym zariadením, ktoré zákazníkovi poskytuje komplexnú starostlivosť o zrak.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul