Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Začervenané oči sú novodobým znakom ľudí z kancelárií. Ako sa ich zbaviť?

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Dlhodobé sledovanie monitora môže časom vyústiť do nepríjemného pocitu štípania, rezania, pálenia aj svrbenia očí. Začervenané oči sú jedným zo symptómov suchého oka, ktorý je označovaný aj ako moderná civilizačná choroba. Ak sa problémy začervenaných očí opakujú, určite by sme ich nemali podceňovať.

Na kvalite sĺz záleží

Očné kvapky na odstránenie začervenania očí sú dnes používané častejšie, ako sa odporúča. Len málokto si uvedomuje, že vazokonstrikčné kvapky sa majú používať iba niekoľko dní. Častou aplikáciou docielite neúčinnosť očných kvapiek, pretože oko si na dennú dávku kvapiek zvykne. Tým si spôsobíte viac škody ako úžitku. Vhodnou voľbou na začervenané oči sú preto umelé slzy, ktoré sú špeciálne navrhnuté na zvýšenie pohodlia očí pri každodenných aktivitách, ako je práca s počítačom, čítanie, sledovanie televízie alebo nočné šoférovanie. Výhodou je, že ich môžete využívať aj pri nosení mäkkých kontaktných šošoviek.

Dôležité je problém nepodceniť

Slzný film  je tenká vrstva tekutiny na povrchu oka, ktorá okrem iného zabezpečuje výživu a prísun kyslíka do oka. Jednou z troch vrstiev slzného filmu je vodná vrstva, ktorá má antibakteriálne účinky. Ak sa teda stane, že je táto vrstva narušená, pociťujete rezanie v oku, ako by ste v ňom niečo mali, oko je podráždené, páli.  Hydratácia je tak alfou aj omegou. To najlepšie, čo môžete pre seba urobiť, je piť veľa vody. Dehydratácia sa prejavuje vysychaním celého tela a oči nie sú výnimkou. Keď telo nemá dostatok vody, oči sa nemajú ako zvlhčovať. Dodržiavanie pitného režimu je preto aj pre zdravie očí veľmi dôležité.

Ďalším  častým symptómom ľudí nielen z kancelárií sú opuchnuté oči, ich únava, nutkanie neustále žmurkať, nadmerné slzenie, dokonca aj zápal rohovky, spojiviek a vo všeobecnosti poruchy zraku. Preto je veľmi potrebné dbať na to, aby vám oči správne slzili. K ohrozenej skupine patria aj fajčiari a kávičkári, ktorí konzumujú nadmerné množstvá kofeínu, či ľudia, ktorí užívajú lieky na vysoký krvný tlak, cukrovkári i tí, ktorých trápia rôzne autoimunitné choroby. Začervenanie očí však môže prichádzať  aj s vekom, zdravotným stavom, ale aj suchým vzduchom v miestnosti.

Ako bojovať so začervenaním očí?

Rozhodne tieto problémy nepodceňujte. Ak nimi trpíte, je čas navštíviť oftalmológa. Červené oči totiž môžu predpokladať aj vážne ochorenie, dokonca onkologické, alebo veľmi nepríjemné zvýšenie tlaku vo vnútri oka.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul