Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Čo o vás prezradia vaše oči?

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Vedeli ste, že oči neodrážajú len vašu momentálnu náladu, ale aj určité charakterové vlastnosti? Vedci sa totiž rozhodli urobiť výskum na vybranej vzorke ľudí, aby zistili, či farba očí súvisí s osobnosťou človeka. Ukázalo sa, že ľudia s rovnakou farbou očí, majú aj podobné povahové črty. Čo o vás napovie farba vašich očí?

Čo o vás prezradia vaše oči? Fokus očná optika

 

MODRÉ SÚ DOBRÉ

Ľudia s modrými očami sú charakteristickí svojou priateľskou a temperamentnou povahou. Vynikajú úprimnosťou a vytrvalosťou. Ak sa niekto ocitne v núdzi, radi mu podajú pomocnú ruku. Navonok môžu pôsobiť chladne a arogantne, ale zdanie klame. Ich negatívnou vlastnosťou je uzavretosť. Nedokážu prejaviť svoje city ani pred svojimi najbližšími. Občas mávajú sklony aj k náladovosti. Pesimizmus sa u nich strieda s optimizmom. Ak ich niečo zožiera, nedajú to najavo. Ich plusom je vnútorná sila, ktorú v sebe skrývajú. Túžia byť v dlhotrvajúcom vzťahu a mať harmonickú rodinu. Štúdia dokázala, že modrookí ľudia pristupujú k nepoznaným veciam opatrnejšie. Dokonca z jedného výskumu vyplynulo, že ženy s modrou farbou očí sú „odolnejšie“ voči bolesti pri pôrode ako ženy s tmavými očami.

Čo o vás prezradia vaše oči? Fokus očná optika


ZELENÉ AKO SMARAGD

„Majitelia“ zelených očí sa vyznačujú trpezlivou, príjemnou, no zároveň dominantnou povahou. Sú to kreatívni ľudia, ktorí dokážu pracovať aj pod tlakom. Neboja sa nových výziev a milujú dobrodružstvá. Radi sa zabávajú v spoločnosti, ale vystačia si aj sami. Človek s touto farbou očí je spontánny, nepredvídateľný a niekedy aj neprimerane žiarlivý. Tieto vlastnosti môžu byť v partnerskom vzťahu nielen plusom, ale aj veľkou prekážkou. Ľudia so zelenými očami však patria k vášnivým milencom. Hoci sú dobrosrdeční, netreba si ich pohnevať. Na svojich nepriateľov dokážu byť poriadne tvrdí.

SIVÝ UNIKÁT

Sivé „kukadlá“ sú ojedinelé a nestáva sa často, že natrafíte na človeka s touto farbou očí. Ak sa tak stane, mali by ste vedieť, že ľudia so sivými očami sú prirodzení vodcovia. Vďaka svojej pokojnej povahe vedia urovnať spory a nájsť kompromis, aby boli všetci spokojní. Vo svojej práci sa snažia byť precízni a záleží im na tom, aby ich iní ľudia brali vážne. Niekedy si to však vyžaduje väčšie úsilie. Vynikajú svojou vysokou inteligenciou a vyrovnanosťou. Ich osobnosť dokáže napĺňať potreby viacerých ľudí. Od svojho partnera očakávajú vernosť a dokážu k nemu prechovávať hlboké city. Ak sú smutní, uzatvárajú sa do seba.

 

Čo o vás prezradia vaše oči? Fokus očná optika


ČOKOLÁDOVO HNEDÉ

Hnedookých ľudí charakterizuje vnútorná sila, lojálnosť, vytrvalosť a zodpovednosť. Vynikajú logickým myslením. Sú to extroverti so zmyslom pre humor, ktorí vždy hovoria pravdu. Vedia sa tešiť z úspechov iných a byť nápomocní, ak to situácia vyžaduje. Myslia skôr na ostatných ako na seba. Vo vzťahoch sú vášniví a dokážu sa zaľúbiť aj do človeka, ktorého až tak dobre nepoznajú. Vyjadriť svoje city im však robí problém. Človek s hnedými očami dokáže naslúchať, a preto je veľakrát bútľavou vŕbou pre svojich známych. Podľa istého výskumu hnedookí ľudia spia v priemere o dve hodiny menej ako ľudia s inou farbou očí.

 

AKO NECHAŤ VYNIKNÚŤ VAŠE OČI?

Nie je dôležité, akú farbu očí máte, ale čo vám z pohľadu vyžaruje. Nechajte vaše oči vyniknúť aj vhodne zvolenými dioptrickými okuliarmi. Trendy v okuliaroch na rok 2018 vám napovedia, v akých okuliaroch z vás bude módna ikona.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul