Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Ikonické slnečné okuliare – 1. časť

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Existujú tisícky typov slnečných okuliarov. Rôzne farby, tvary, ozdobné kamienky, materiály či prevedenie. Vo svete však poznáme ikonické a nadčasové druhy slnečných okuliarov, ktoré pozná takmer každý. V tejto časti si povieme o 5 typoch ikonických slnečných okuliarov, ktoré ovládli celý svet.

1. Pilotky – slnečné okuliare

Najznámejší typ slnečných okuliarov, ktorý je dodnes veľmi populárny. Pilotky boli pôvodne určené pre amerických pilotov v roku 1937 spoločnosťou Bausch & Lomb Ray-Ban. Slúžiť mali najmä na to, aby sa do očí pilotov dostalo čo najmenej svetla. Tenký kovový rám, dvojitý mostík v strede okuliarov a šošovky s trojnásobnou veľkosťou (v porovnaní s očami) – to sú pilotky, ktoré majú nadčasový a milovaný dizajn.

 

2. Lenonky

Tieto svetoznáme okrúhle slnečné okuliare s drôteným okrajom, niekedy tiež nazývané “okuliare John Lennon“ alebo jednoduchšie „lenonky”, boli populárne hlavne v neskorých šesťdesiatych rokoch. Momentálne sa o ich popularitu starajú hisptery a pôvodný názov „teashades“ sa už takmer vôbec nepoužíva.


3. Wayfarer

Toto je najobľúbenejší, najznámejší a najuniverzálnejší dizajn slnečných okuliarov všetkých čias a odkedy ich Ray-Ban v roku 1956 predstavil, popularita Wayfarer je nezastaviteľná. Boli populárne v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch, boom zažili aj v osemdesiatych rokoch. Práve v tom období sa tento typ okuliarov objavil vo viac ako 60 filmoch a reláciách počas jedného roka!


4. Browline

Populárny Ray-Ban Clubmaster je typ okuliarových slnečných rámov, známy svojou výraznou konštrukciou, ktorá zdôrazňuje obočie. Bol to veľmi populárny dizajn v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch, nosili ich aj hviezdy ako Bruce Willis a Kevin Costner.

 

5. Mačacie oči – slnečné okuliare

Mačacie oko, lepšie povedané Cat-Eye dizajn slnečných okuliarov bol v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch v kombinácii s klasickým a ikonickým účesom jednoducho legenda. Tento typ okuliarov preslávili najmä  Audrey Hepburn a Marilyn Monroe, ktoré ich milovali. Dnes zažívajú veľký návrat na scénu znova, ženy po celom svete si ich dizajn jednoducho zamilovali.

 

Vo Fokus očná optika nájdete stovky štýlových slnečných okuliarov, ako aj spomínané ikonické kúsky. Navštívte nás v jednej z našich 66 predajní a vyberte si slnečné okuliare presne podľa vašich predstáv.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul