Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Koniec „popolníkov“!

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Pamätáte si na odstrašujúce “popolníky”? Boli to okuliare, ktoré pôsobili nesmierne mohutne, mali hrubé sklá, boli ťažké a nikomu sa nehodili. Popolníky nosievali aj tí, ktorí mali vysoké hodnoty dioptrií. Dnes sú už popolníky minulosťou, hrubým a ťažkým sklám definitívne odzvonilo. A aj v prípade, že je váš zrak skutočne zlý a slabý, si môžete vybrať zo širokej ponuky tenkých okuliarových rámov a skiel, ktoré rozhodne nepôsobia odpudzujúco.

Menej mohutné a ľahšie okuliare sú na nosenie pohodlnejšie, poskytujú totiž maximálny komfort, ktorý nositeľ okuliarov potrebuje. Vďaka špičkovým moderným technológiám je možné vyrábať rámy a sklá dioptrických okuliarov tak, aby boli čo najtenšie a najľahšie – samozrejme, do takej miery, aby neovplyvňovali  kvalitu videnia. Ako rámy a sklá „zoštíhleli“

Odľahčené materiály – šošovky
Materiály, z ktorých sú sklá a rámy vyrábané, sú najdôležitejším faktorom. Ľahké okuliarové šošovky sú už prevažne vyrábané z moderných plastových materiálov. Vďaka novým optickým materiálom z plastu je možné vyrábať tenšie a ľahšie okuliarové šošovky.

  1. Asferické zabrusovanie

Pri bežnom sférickom type šošovky je jej predná aj zadná plocha zakrivená ako guľa. Moderný asférický dizajn zabezpečí, že okuliarová šošovka bude esteticky plochšia, tenšia, ľahšia a zároveň poskytuje zvýšený optický výkon zlepšením kvality videnia pri pohľade do strán (mimo optických stredov umiestnených pred zreničkami.

  1. Odľahčené materiály – rámy

Rámy a ich boky, rúčky (odborný výraz je stranice) okuliarov zohrávajú dôležitú rolu pri celkovej váhe i mohutnosti okuliarov. Je preto dôležité vybrať si tenší rám, ktorý je vyrobený zo superľahkého materiálu. Napríklad titán váži o 50 % menej ako iný, konvenčne používaný kov alebo plast. Takýto typ rámu je ideálny pre športovcov i deti.

  1. Dizajn rámu

Hmotnosť okuliarov je tiež ovplyvnená veľkosťou a dizajnom rámu. Príliš veľké a na prvý pohľad mohutnejšie typy okuliarov budú logicky aj o niečo ťažšie. Naopak, tenké kovové alebo plastové rámy, ktoré sú celkovo nenápadné, budú vážiť oveľa menej.

  1. Kvalitná očná starostlivosť

Nielen výroba a druh použitých materiálov, ale aj poradenstvo od odborníka, špecialistu v kvalitnej očnej optike sú zárukou toho, že budú vaše okuliare spĺňať funkčnosť a efektivitu, ale aj dizajn a estetiku, ktoré od nich očakávate. Vo FOKUS očná optika vám pri výbere tých správnych (tenkých a ľahkých J) okuliarov radi pomôžeme.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul