Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Kontaktné šošovky Switch Kinetic sú ideálnym riešením proti príznakom digitálnej únavy

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Viac ako 90 % dospelých trávi dve a viac hodín na digitálnych zariadeniach a so zrýchľujúcim sa moderným životným štýlom bude čas strávený na mobiloch, počítačoch alebo tabletoch stále rásť aj u mladšej generácie. Dôsledkom sú potom unavené a bolestivé oči, rozostrené videnie a pocit pálenia a suchých očí. Obzvlášť nositelia kontaktných šošoviek potrebujú, aby materiál kontaktných šošoviek dokázal udržať dostatočné zvlhčenie a tým aj vyššie pohodlie. Riešením sú napr. mesačné silikónhydrogélové kontaktné šošovky Switch Kinetic, ktoré pomáhajú znížiť akomodačnú záťaž a zároveň miernia pocit suchých očí a zachovávajú dynamický pohľad.

Čím je spôsobená digitálna zraková únava?

Digitálna zraková únava je definovaná ako zrakový pocit nepohodlia vznikajúce po dvoch alebo viacerých hodinách sledovania digitálnej obrazovky. Vplyvom zvýšenej záťaže pri dlhodobom zaostrovaní do blízka alebo pri dynamickom pohľade medzi viacerými obrazovkami sú oči natoľko zaťažené, že prestávajú v niektorých situáciách správne pracovať.

Aké sú najčastejšie príznaky digitálnej zrakovej únavy?

Dôsledkom preťažovania očných šošoviek a poruche v stabilite slzného filmu sa spúšťa celá kaskáda očných problémov, ako sú napr. únava ciliárnych očných svalov spôsobujúca problém s doostrením, bolesť a únavu očí. Vplyvom neúplnej a zníženej frekvencie žmurkania viečok môže viesť k pocitu rezania očí, ich suchosti a začervenaniu. Dostaviť sa môže aj svalová únava v oblasti chrbtice vyvolávajúca bolesť za krkom alebo stuhnutosť chrbta.

Aké je riešenie proti digitálnej zrakovej únave?

Prevencia proti následným nepríjemným pocitom z dôvodu pôsobenia digitálnych vplyvov môžu byť nasledujúce:

 • používať zvlhčujúce očné kvapky napr. Systane Complete k dostaniu vo FOKUS optik
 • opatriť okuliare úľavovými relaxačnými okuliarovými šošovkami s modrým filtrom napr. od vysoko kvalitného japonského výrobcu Nikon exkluzívne k dostaniu vo FOKUS optik
  • Relaxsee – jedná sa o špeciálne upravený dizajn okuliarových šošoviek proti zníženiu digitálnej zrakovej únave
  • PureBlue – je špeciálny materiál okuliarových šošoviek, ktorý aj vo vnútri šošoviek dokáže zabrániť vstupu škodlivého modrého svetla
  • See Caot Blue Control – je špeciálnou povrchovou úpravou okuliarových šošoviek prítomná na vonkajších stranách šošoviek pre zabránenie vstupu škodlivého modrého svetla
 • používať špeciálne upravený dizajn materiálu kontaktných šošoviek
  • Switch Kinetic exkluzívne k dostaniu iba vo FOKUS optik
 • optimálne nastavená pracovná ergonómia
 • aktívne používať filtre digitálnych obrazoviek
 • vykonávať častejšie relaxačné prestávky, napr. používať pravidlo 20/20/20
 • dbať na častejšie a správne žmurkanie

Aké je ideálne riešenie v podobe kontaktných šošoviek vo FOKUS optik?

Pokiaľ ste nositeľmi kontaktných šošoviek alebo pracujete s digitálnymi zariadeniami, sú pre Vás ideálnou voľbou kontaktné šošovky Switch Kinetic. Jedná sa o prémiové mesačné silikónhydrogélové kontaktné šošovky z vysoko priepustného materiálu s nízkym sklonom na usadzovanie depozít.

Pre koho sú kontaktné šošovky Switch Kinetic navrhnuté?

Tieto kontaktné šošovky sú špeciálne navrhnuté pre užívateľov s väčšinou času na počítači, mobile, tablete alebo pri sledovaní televízie. Podmienkou zatiaľ je, aby refrakčná vada zodpovedala buď emetropii (bez dioptrií) myopii (krátkozrakosti) alebo hypermetropii (ďalekozrakosti).

Čím sú kontaktné šošovky Switch Kinetic unikátne?

Ich unikátnosť spočíva v tom, že pri výrobe využívajú výhody ojedinelé technológie nazývanej digitálna optická zóna. Ide o dizajn šošoviek, kde sú špeciálne upravené tvarové parametre šošovky tak, že rozdeľujú dioptrický účinok stimulujúci vyššiu plusovú hodnotu v centre šošovky. Tým pomáhajú znížiť akomodačnú záťaž, pomáhajú zmierniť príznaky spojené s digitálnou zrakovou únavou a pritom nemajú vplyv na kvalitu videnia na diaľku. Navyše ďalšia technológia zvaná Aquaform priťahuje a viaže vodu naprieč materiálom šošovky a udržuje dostatočnú hydratáciu aj v prípade zníženej frekvencie žmurkania oka.

Aké sú výhody nosenia kontaktných šošoviek Switch Kinetic?

Kontaktné šošovky Switch Kinetic Vám umožnia väčšiu hĺbku ostrosti a väčšie zorné pole. Nebudete sa už trápiť s núteným preostrovaním medzi digitálnou obrazovkou a pohľadom mimo nej. Môžeme zaručiť ich ľahkú manipuláciu a maximálny komfort nosenia. S týmito kontaktnými šošovkami budete v budúcnosti lepšie pripravení na multifokálne okuliare alebo multifokálne kontaktné šošovky. Dostane sa Vám tej najvyššej kvality videnia, ale aj pohodlia pri každodenných činnostiach. Kontaktné šošovky Switch Kinetic sú exkluzívne k dostaniu z radov ucelenej rodiny privátnej značky Switch iba v očnej optike FOKUS.

Máte o kontaktné šošovky Switch Kinetic záujem?

Neváhajte a objednajte sa na odbornú aplikáciu na niektorú z FOKUS optik pobočiek, kde optometrista zistí, či ste vhodný nositeľ/ka týchto unikátnych kontaktných šošoviek alebo potrebujete iné kontaktné šošovky či šošovky nemôžete nosiť.

NAJBLIŽŠIA OPTIKA FOKUS

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul