Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Okuliare v hlavnej úlohe

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Okuliare dotvárajú celkový imidž našej osobnosti. Uvedomili si to aj filmári, ktorí okrem známych tvári obsadili do svojho filmu aj okuliare. Niektoré z nich zažiarili v „hlavnej úlohe“ natoľko, že sa stali z večera do rána vyhľadávaným módnym doplnkom ľudí po celom svete. Aké nezabudnuteľné filmy sa spájajú s dioptrickými alebo slnečnými okuliarmi?

Harry Potter okuliare

Kto by nepoznal najznámejšieho čarodejníka všetkých čias, ktorý premohol aj samotného Voldemorta? Väčšina z nás si túto populárnu filmovú postavu nevie predstaviť bez typických okrúhlych okuliarov, ktoré musela Hermiona niekoľkokrát naprávať legendárnou vetou „oculus reparo“. Harry Potter preslávil dioptrické okuliare a presvedčil mnohé deti, že aj „okuliarnik“ môže byť cool.

 

Raňajky u Tiffanyho okuliare

Pri mene Audrey Hepburn sa každému z nás vybaví postava pôvabnej Holly, ktorú stvárnila v Oscarmi oceňovanej snímke Raňajky u Tiffanyho. Audrey sa vďaka tomuto filmu stala vzorom elegancie pre milióny žien, ktoré ju nasledovali vo výbere šiat či módnych doplnkov. Dôležitú rolu vo filme stvárnili okrem samotnej Audrey aj dnes už populárne okuliare v štýle cat-eye. Tie patria v posledných rokoch k najvyhľadávanejším modelom slnečných okuliarov.

 

Top Gun okuliare

Tom Cruise má síce na svojom konte nespočetne veľa filmových postáv, ale rola pilota Peta „Mavericka“ Mitchella v kultovom filme Top Gun sa zaraďuje medzi jeho najznámejšie a najvýznamnejšie úlohy. Top Gun sa stal po uvedení do kín okamžite kasovým trhákom, a zároveň bol aj najvýnosnejším filmom za rok 1986. Okuliare, s ktorými sa Tom Cruise v snímke objavuje, sú Ray-Ban 3025 Large Aviator. Vďaka tomuto filmu sa tržby slnečných okuliarov Ray Ban Aviator zvýšili o 40%.

 

Matrix okuliare

Premiéra sci-fi filmu Matrix vyvolala v roku 1999 doslova ošiaľ. Keanu Reeves si zahral hlavnú postavu Nea, ktorému na plátne robí spoločnosť Carrie-Anne Moss (Trinity) a Laurence Fishburne (Morpheus). Snímka zožala nielen veľký úspech, ale okrem toho spopularizovala aj slnečné okuliare v štýle matrix. Vedeli ste, že spomínané okuliare boli navrhnuté špeciálne pre tento film a pre každú postavu zvlášť? Vytvorila ich írska firma Blinde, ktorá produkuje ručne vyrábané okuliare. Ak ste boli pri sledovaní filmu pozorní, mohli ste si všimnúť, že tvar slnečných okuliarov sa líši podľa toho, či je postava dobrá alebo zlá. Kladní hrdinovia mali okuliare viac zaoblené, zatiaľ čo „zloduchovia“ mali obdĺžnikové rámy.

 

Animované filmy a seriály okuliare

Aj tvorcovia animovaných filmov a seriálov „darovali“ svojim postavám dioptrické okuliare, aby im dodali originálny vzhľad. Jednou z takýchto postáv je nadpriemerne inteligentná Velma, známa z detského seriálu Scooby Doo. Hrubé neprehliadnuteľné čierne rámy len podčiarkli jej nadpriemernú inteligenciu a rozvážnosť. Noseniu dioptrických okuliarov sa nevyhli ani známe komiksové postavym, napr. Clark Kent alias Superman či Peter Parker známy ako Spiderman.

 

Na záver

Chcete mať podobné okuliare ako vaši obľúbení filmoví hrdinovia? Zastavte sa pre kvalitné slnečné alebo dioptrické okuliare na jednej z pobočiek Fokus očná optika. Nájdete nás na 66 miestach po celom Slovensku.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul