Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a dodržiavame aktuálne opatrenia. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU.

Povrchové úpravy šošoviek​

Zdieľajte príspevok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Vďaka povrchovým úpravám šošoviek si môžete vychutnávať maximálne pohodlné videnie, jednoduchšiu starostlivosť o šošovky a ochranu okuliarov pred poškriabaním. Sú to najmä plastové šošovky, ktoré predstavujú spolu so správnou povrchovou úpravou skutočne komplexné riešenie.

Antireflex

Antireflexná vrstva zabraňuje zrkadleniu na povrchu okuliarových šošoviek, čím umožňuje ostrejšie videnie bez väčšej námahy Vašich očí. Pri šošovkách, ktoré nemajú takúto povrchovú úpravu, sa odrazy z monitoru pridajú k odrazom zo skiel okuliarov a tým znižujú kontrast. Vyššia priepustnosť viditeľného svetla oproti bežnej šošovke je ďalšou výhodou antireflexu. Vaše sklá budú priehľadnejšie a Vy budete vnímať svet okolo Vás kontrastnejšie. Pri vyšších dioptriách bude sklo okuliarov vďaka antireflexnej vrstve pôsobiť opticky tenšie. Pri slnečných okuliaroch s farebnou úpravou šošovky sú odlesky okolia obzvlášť nepríjemné. Antireflexná vrstva znižuje rušivé odlesky a zvyšuje vizuálny komfort. Antireflexnú vrstvu ocenia aj ľudia vo Vašom okolí, nakoľko pri komunikácii s Vami ich nebude oslepovať odraz z Vašich okuliarov a Vaše oči budú viditeľné.

Ochrana proti poškriabaniu 

Táto úprava robí šošovky odolnejšími voči poškriabaniu a vzniku šmúh, a tým predlžuje životnosť okuliarov. Vďaka nej ostanú Vaše sklá aj pri každodennom čistení dlhodobo chránené pred jemnými škrabancami.

UV ochrana

UV žiarenie je škodlivé nielen pre pokožku, ale i pre oči. Môže spôsobiť nezvratné poškodenie zraku, ktoré sa vekom znásobuje. Vďaka vysokej ochrane je sietnica oka chránená pred nebezpečným UV žiarením aj keď je zamračené. 


Samozafarbovacie šošovky

Okuliare do každej situácie, samozafarbovacie šošovky slúžia aj ako slnečné okuliare. V priebehu niekoľkých sekúnd stmavnú a rozjasnia sa za niekoľko minút. Je samozrejmé, že poskytujú 100 % ochranu pred UV žiarením. 

Ochrana očí pred modrým svetlom

Moderné zdroje svetla a displeje emitujú neúmerne vysoké množstvo modrého svetla. Aj keď ľudské telo potrebuje na reguláciu cyklu spánku a prebudenia určitý podiel modrého svetla, môže príliš veľký podiel „nedobrého“ svetla znamenať zdravotné riziko a spôsobovať ochorenia zraku. Modré svetlo škodí očnej šošovke a je jednou z príčin šedého zákalu. Modré svetlo škodí aj sietnici a je jednou z príčin VPMD. Šošovky s povrchovou úpravou proti modrému svetlu obsahujú špeciálny filter, ktorý umožňuje komfortné videnie aj vtedy, keď je podiel modrého svetla v danom prostredí vysoký. Táto úprava je vhodná pre každého, kto dlho pracuje s počítačom, ako aj pre ľudí, ktorí väčšinu času trávia von.

“Šoférska“ úprava

Nepriaznivé počasie, nedostatočné svetelné podmienky, nepríjemný odlesk (napríklad od svetlometov protiidúcich vozidiel, pouličných lámp alebo odrazy od mokrých vozoviek) a rýchle striedanie zaostrenia pohľadu bývajú pre mnohých vodičov často potenciálnymi zrakovými výzvami. Optimalizovaný dizajn šošovky pre šoférov prihliada na zväčšenie priemeru zrenice počas vedenia vozidla v nepriaznivých svetelných podmienkach. Tento dizajn šošoviek tiež zvyšuje kontrast, zlepšuje videnie v nepriaznivom počasí a obmedzuje možné skreslenia v periférnych oblastiach šošoviek​.

Konečný výsledok: získate lepšie videnie a v stresových situáciách počas vedenia vozidla (napríklad v noci alebo v daždi, hmle alebo na snehu) budete môcť presnejšie zhodnotiť vzdialenosti videnia.

Odoberajte naše novinky

Ďalej by vás mohlo zaujímať

KONTAKTY

ODOBERAJTE NAŠE NOVINKY

© 2020 FOKUS očná optika a.s. Všetky práva vyhradené
Vytvorilo eSoul