Aj počas týchto dní si u nás môžete vybaviť svoje nákupy. Nosíme rúška a pravidelne dezinfikujeme. Aktuálne otváracie hodiny nájdete TU

Zrakopédia

Oči a kozmetika si nie vždy rozumejú

Pokožka v okolí očí je veľmi tenká, citlivá a až desaťkrát slabšia, než v iných častiach tváre. Nevhodne zvolené kozmetické prípravy môžu očiam spôsobiť vážne zdravotné komplikácie. Špeciálnu pozornosť treba venovať najmä dekoratívnej kozmetike a kontaktným šošovkám.

Čítať viac

Cestovanie a kontaktné šošovky? Žiadny problém

Kontaktné šošovky poskytujú jasné videnie, slobodu pri aktivitách aj prirodzený vzhľad bez okuliarov. Pri cestovaní mimo vašej komfortnej zóny domova je však potrebné dodržiavať niekoľko základných pravidiel. Viete, ako správne cestovať s kontaktnými šošovkami?

Čítať viac

Nezabúdajte na pravidelné kontroly zraku

Preventívna prehliadka u všeobecného lekára je dnes už samozrejmosťou. Nemali by sme preto zabúdať ani na pravidelnú kontrolu očí, ktorým je potrebné do 8 roku života a tiež po 40 roku života venovať vyššiu starostlivosť rovnako ako ostatným častiam nášho tela. Včasné vyšetrenie očí, ako aj očné testy dokážu odhaliť aj vážne ochorenia – nielen očí a zraku.

Čítať viac
[xmas-advent-calendar]